سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان گفت: اقتصاد مقاومتی نباید لغلغه زبان قرار گیرد بلکه باید به فهم مشترکی در این زمینه دست یافت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، اکبر اسدی در دیدار با رئیس خانه مطبوعات استان همدان، افزود: تکیه بر توانمندی داخلی، وابسته نبودن صرف به خارج از کشور، ارتقاء توانمندی داخلی و گسترش ارتباطات از مواردی است که باید در تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار داد.

وی با بیان اینکه پس از دستیابی به قدرت داخلی بالا بردن چانه‌زنی ضرورت می‌یابد، ادامه داد: با داشتن قدرت چانه‌زنی می‌توان دیگران را مجاب به پذیرش قدرت ایران کرد.

اسدی تاکید کرد: جهاددانشگاهی به لحاظ چارت سازمانی و ساختار اداری مظهر تحقق اقتصاد مقاومتی است که در نوع خود نمونه دوم ندارد چرا که ساختار منحصربفردی دارد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی مولود نظام بوده و متعهد به نظام است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در کنار کسب اعتماد مقام معظم رهبری، همانند سایر نهادها وابسته مالی به دولت و نظام نیست چرا که تنها از ۱۵ درصد بودجه دولتی استفاده می‌کنیم و ۸۵ درصد بودجه به صورت خودگران حاصل می‌شود.

وی فعالیت خبرگزاری ایسنا را بدون وابستگی و دریافت ریالی از نهادهای دولتی، نمونه بارز اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: جهاددانشگاهی با وجود نیمه‌تمام ماندن بسیاری پروژه‌های عمرانی استان، از فروردین‌ماه سال ۹۴ اقدام به ساخت ساختمانی با مساحت ۱۰ هزار متر کرده و تا کنون ۴ میلیارد برای آن هزینه کرده است.

وی با اشاره به اینکه همه دم از اشتغال دانش بنیان می‌زنند اما آیا این نوع اشتغال مبتنی بر تخصص و مهارت نیست؟ تصریح کرد: جهاددانشگاهی بهترین مظهر اقتصاد دانش بنیان است.

وی در ادامه درخصوص فضای مجازی نیز گفت: فضای مجازی در انعکاس اخبار و اطلاعات که در بسیاری از موارد نیز نادرست است، به مردم خوراک می‌دهد، در واقع این فضا غذایی آماده برای روح افراد فراهم می‌کند و فرد به جای مطالعه رسانه‌های کاغذی و تحلیل‌های جامع و درست از مسائل متاسفانه در این فضا سیر می‌کند.

وی ادامه داد: فضای مجازی آثار مخرب زیادی دارد که راه‌حل آن قانونگذاری است چرا که قانون وجه تمایز انسان و حیوان در تمامی امور است.

اسدی افزود: اگر قانون با ارزش‌ها و اعتقادات ما متناسب نباشد زیرسوال می‌رود در غیر این صورت همانند قوانین راهنمایی و رانندگی پذیرش عمومی نسبت به آن به وجود می‌آید بنابراین از همین قاعده باید برای قانونمند کردن و مدیریت فضای مجازی بهره گرفت.