سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری گفت: جهاد دانشگاهی به سمتی می‌رود که باید نقش خود را در توسعه دانش‌بنیان و توسعه پایدار استان به طور جدی ایفا کند.

ایده

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا منطقه چهارمحال و بختیاری، وحید خلیلی اردلی ۱۱ مرداد ماه در نشست خبری با مطبوعات استان ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل جهاددانشگاهی و روز خبرنگار، اظهار کرد: باتوجه به بیانات مقام معظم رهبری، جهاددانشگاهی مولود انقلاب بوده و باید حفظ و تقویت شود.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی یک نهاد چند ماموریتی است، تصریح کرد: این نهاد در سه حوزه فرهنگی، پژوهش‌، فناوری و آموزشی ماموریت خود را با اهداف کلانی چون توانمندسازی همه جانبه جهاددانشگاهی استان و آماده کردن این نهاد تحقیقاتی در راستای توسعه فعالیت‌های دانش بنیان، حمایت همه جانبه و بهره‌مندی از ایده‌های نو، اشتغال محوری و تخصصی کردن آموزش‌های کوتاه و بلندمدت، تنوع محوری و معرفی شایسته جهاددانشگاهی کشور و استان به مردم، آغاز کرد.

خلیلی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی حلقه سوم آموزش است، خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی متولی آموزش تخصصی بوده و در این راستا در سال گذشته برای بیش از ۷۲ دوره تخصصی و اشتغال محور مجوز گرفته شده است که بیش از ۵۰ درصد آن در حال اجرا است.

وی از راه‌اندازی مرکز جهاددانشگاهی در سامان و افتتاح آن در شهریور ماه خبر داد و گفت: در حال حاضر دو مرکز فعال در شهرکرد، یک مرکز در شهرستان‌های بروجن و فارسان در حال ارائه خدمت به هم‌استانی‌ها هستند.

خلیلی با اشاره به اجرای بیش از ۷۰ برنامه فرهنگی در یک‌سال گذشته، تصریح کرد: راه‌اندازی انتشارات جهاد دانشگاهی استان، کسب رتبه برتر افکارسنجی در دو سال پیاپی، برگزاری طرح دانشجو معلم قرآنی، برگزاری مناظرات دانشجویی به منظور گسترش فرهنگ گفت و گو در استان و دیدار دانشجویان با فرزندان جانبازان و شهدای دفاع مقدس از جمله برنامه‌های اجرا شده در حوزه فرهنگی است.

وی از اخذ موافقت کلی برای راه‌اندازی دو مرکز تخصصی فناوری اطلاعات آی‌تی  و مرکز برق‌ و بازرسی فنی جوش و خوردگی خبر داد و گفت: در حال حاضر درصدد اخذ مجوز به منظور ایجاد مرکز تخصصی گردشگری و صنایع دستی در استان هستیم.

خلیلی با اشاره به اجرای بیش از ۱۰ طرح در حوزه فناوری اطلاعات، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی سیستم دستیار گردشگر به صورت تحت موبایل به منظور ارائه اطلاعات جامع از استان، اجرای طرح مدیریت زمان برای مدیران، هوشمندسازی تاکسیرانی بر روی تاکسی‌های درون شهری، راه‌اندازی سامانه ساها(انعکاس هوشمند اخبار استان) و طراحی سامانه شرکت گسترش پرتو داده‌های انرژی اتمی کشور از جمله برنامه‌های این نهاد در این حوزه است.

رئیس جهاددانشگاهی تنظیم سند ۳۵ ساله جهاددانشگاهی کشور، تکمیل ساختمان چهارهزار متری جهاددانشگاهی، برگزاری نشست‌های آسیب شناسی، فعالیت دو خبرگزاری ایکنا و ایسنا و فعالیت نمایندگی بانک ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادین رویان را از جمله برنامه‌های مهم در حال اجرای این نهاد بیان کرد.

خلیلی راه‌اندازی مرکز دورا پزشکی به صورت وب کنفرانس و اخذ مجوز به منظور احداث مرکز تخصصی گردشگری و صنایع دستی در استان را از جمله برنامه‌های در دست اقدام جهاددانشگاهی عنوان کرد.