سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق اعزام دانشجویان به عتبات عالیات را بهترین کار فرهنگی در دانشگاه‌ها توصیف کرد.

استانها/ عتبات عالیات

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین نجف نجفی روحانی،در همایش احلی من العسل که عصر روز یکشنبه ۱۰ مردادماه با حضور ۳ کاروان دانشجویی از استان های سمنان ، قزوین و دانشگاه فرهنگیان مازندران در بعثه مقام معظم رهبری در کربلای معلی برگزار شد، اعزام دانشجویان به عتبات عالیات را بهترین کار فرهنگی در دانشگاه‌ها توصیف و اظهار کرد: به سه روش می توان با امام حسین (ع) بود یکی در قول که باید گفتار ما چه در صحبت شوخی و چه جدی حسینی باشد و حتی در فضای مجازی نیز براساس منش امام حسین رفتار کنیم. دومین روش رفتار است که باید عملکرد ما نیز حسینی باشد و سومین روش برخورداری از حال امام حسین است که حال ایشان دعا ، قرآن و نماز بود و باید این سه را در خود تقویت کنیم.

نجفی روحانی با بیان اینکه امام حسین در تمام لحظات به یاد خداوند بود ، گفت : امام حسین (ع) کنیزی داشت که روزی برای امام دست گلی آورد و امام تبسمی کرد و آن را بوسید و فرمود تو را آزاد می کنم برخی بر امام ایراد گرفتند که دست گل ناقابلی است و شما بهای زیادی در عوض می دهید و امام فرمود مشی من همان مشی خداوند است که یک محبت کم را با محبت بسیار پاسخ می دهد.

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق با بیان اینکه باید رفتار و سیره امام حسین (ع) را در دانشگاه ها ساری و جاری کنیم ، گفت : دانشجویان باید بعد از این سفر سفیران امام حسین در دانشگاهها باشند و فرهنگ ایشان در روز عاشورا که اقامه نماز اول وقت ، قرائت قرآن و دعا خواندن بود در دانشگاهها ترویج و تبلیغ کنند.

براساس این گزارش، در ادامه این مراسم مهدی خنجری و میلاد عالمی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان مازندران به ایراد سخنرانی پرداختند.

عالمی در سخنان کوتاهی با ارائه تعبیری زیبا از معنا و مفهوم واژه زیارت گفت : حرف «ز» این کلمه به معنای زمین و زمان را شناختن ، حرف «ی» به معنای یگانگی ، «ا» به معنای ادب زیارت را نگه داشتن ، «ر» به معنای رعایت حال همراهان و خادمان حرم و «ت» تفکر در زندگی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان،  در پایان این مراسم نیز دانشجویان هدایایی از دستان حجت الاسلام و المسلمین بهجتی مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در کربلای معلی دریافت کردند.