سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: موفقیت‎های اخیر جهاددانشگاهی در ابداع روش‎های نوین در زمینه درمان ناباروری، مایه افتخار و آبروی نه تنها ایران، بلکه جهان تشیع است.

رئیس مرکز فقهی ائمه/ فاضل لنکرانی/دین و اندیشه

آیت‎الله محمدجواد فاضل لنکرانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با تجلیل از فعالیت‎های جهاددانشگاهی واحد استان قم بر لزوم توسعه فعالیت‎های دانش بنیان و همراهی با جریان علمی در این عرصه تاکید کرد.

وی گفت: جهاددانشگاهی از نهادهای مبارک مولود انقلاب اسلامی است که خوشبختانه در این سال‌ها خدمات ماندگاری در عرصه‎‌های مختلف ارایه کرده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید براینکه خوشبختانه فعالیت‎های این نهاد انقلابی در سال‌های اخیر ارزشمند و نوآور بوده است، افزود: موفقیت‎های اخیر جهاددانشگاهی در ابداع روش‎های نوین در زمینه درمان ناباروری، مایه افتخار و آبروی نه تنها ایران، بلکه جهان تشیع است.

وی افزود: وقتی این مقالات علمی و روش‎های نوین به نام جهادگرانی از شهر عش آل محمد(ص) به دنیا عرضه می‎شود، مایه افتخار و آبروی پیروان مکتب اهل بیت(ع) است که با الهام از این جایگاه نورانی و تلاش و جهاد علمی به این نتایج ارزشمند دست یافته‎اند.

استاد حوزه بیان کرد: علم، نور است که خدا در قلب انسان قرار می‎دهد و انسان با رسیدن به مراتب عالیه علمی و با در نظر گرفتن مباحث دینی و شرعی به قرب الهی می‎رسد.

وی گفت: خوشبختانه مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی امروزه در کل کشور به اعتبار و وجاهت علمی رسیده است که بسیاری از مردم که از چنین مشکلی رنج می‎برند به این مرکز در قم، نگاه مثبت و امیدوارانه‎ای دارند.

این استاد حوزه با اشاره به اهمیت مباحث علمی و فقهی و شرعی در زمینه علوم پزشکی و علوم جدید تصریح کرد: فقه شیعه هیچ سوالی را در این مباحث و کل مباحث علمی بی‌پاسخ نمی‎گذارد و برای تمام این سوالات و مباحث مستحدثه پاسخ‎های کامل دارد.

وی گفت: نفس تحقیق در زمینه پزشکی و علمی واجب است و پزشکان باید با تلاش علمی به بهترین درمان‏‌ها برای درمان بیماران دست یابند زیرا علم پزشکی و درمان جایگاه بسیار والایی در میان علوم دارد زیرا کاهش دهنده دردهای مردم است.

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) یادآور شد: اسلام سفارشات و دستورات بسیاری در زمینه نوع تغذیه و سبک زندگی ارایه کرده است که وقتی به موارد آن عمل شود تاثیرات عجیب آن در زندگی شخصی حس می‌شود.

این استاد حوزه در پایان خاطرنشان کرد: این مباحث می‎تواند در پیوند با مراکز فقهی و دینی و نگاه نافذ فقه به این مباحث با نهادهای علمی و پژوهشی چون جهاددانشگاهی حلاجی شود و خروجی مناسبی به جامعه دهد.