سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد علمی و فرهنگی است، اظهار کرد: لازم است این نهاد به طور جدی در توسعه فرهنگ علم و فناوری که لازمه پیشرفت کشور است وارد میدان شده و از تمام ظرفیت‌های خود در این راستا استفاده کند.

جهاددانشگاهی

مجتبی بنیادیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه چهارمحال و بختیاری، با تبریک فرا رسیدن ۱۶ مرداد ماه، سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، با بیان اینکه جهاددانشگاهی یکی از نهادهای مولود انقلاب است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی علی‌رغم فراز و نشیب‌هایی که در طی فعالیت خود داشته است، خوشبختانه کارنامه خوبی در بخش‌های آموزش، پژوهش و فرهنگ برجای گذاشته ‌است.

وی افزود: رویکرد جهاددانشگاهی به سمت فرهنگ ‌سازی و پژوهش، نوید آن را می‌دهد که در سال‌های آتی شاهد ایفای نقش این نهاد علمی در جامعه باشیم.

بنیادیان با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد علمی و فرهنگی است، گفت: لازم است این نهاد به طور جدی در توسعه فرهنگ علم و فناوری که لازمه پیشرفت کشور است وارد میدان شده و از تمام ظرفیت‌های خود در این راستا استفاده کند.

وی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد فرابخشی بوده و به خوبی می‌تواند در  فرهنگ‌سازی علم و فناوری در جامعه فعالیت کرده و جمعیت‌های هدف خود را که از جمعیت دانش‌آموزی تا دانشگاهی را در بر می‌گیرد، با این فرهنگ آشنا سازد.

وی با بیان اینکه طبق اساسنامه تشکیل جهاددانشگاهی، این نهاد وظایف خطیری در ارتباط با علم و فرهنگ جامعه برعهده دارد، تصریح کرد: این نهاد باید با تعامل با خبرگان، سرآمدان، نخبگان و استفاده از توان بالقوه این افراد گام‌های بسیار خوبی در ایجاد زیرساخت‌های علمی و فرهنگی بردارد.