سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان چهارمحال و بختیاری گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند با جذب و سازماندهی متخصصان و نخبگان و با پشتیبانی این افراد به منظور تشکیل شرکت دانش‌بنیان استعدادهای کشور را به سمت اجرایی کردن ایده‌ها، متناسب با نیاز کشور سوق دهد.

دکتر حمیدرضا عزیزی در گفت و گو با ایسنا، با تبریک فرارسیدن ۱۶ مردادماه، سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، اظهار کرد: با بازنگری و بررسی کارنامه جهاد دانشگاهی از بدو تاسیس تاکنون، می‌توان مشاهده کرد که این نهاد در تمامی عرصه‌های مورد نیاز کشور اعم از فرهنگی، تحقیقاتی و آموزشی منشا اثر و برکات مثمر و موثر بوده است.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار در تمامی عرصه‌ها حاصل فهم مشترک میان سه ضلع دلتمردان، نخبگان و مردم است، افزود: متاسفانه عدم توسعه پایدار به ویژه در عرصه‌های علمی، ناشی از عدم ارتباط دانشگاه با صنعت است.

عزیزی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان حلقه اتصال دانشگاه و صنعت، خارج از بروکراسی‌های رایج و احساس عدم نیاز صنعت به دانشگاه‌ها، می‌تواند رسالت ارتباط دانشگاه و صنعت را اجرایی کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فهم مشترک در خصوص عدم ارتباط دانشگاه‌ها و صنعت در سه ضلع فوق‌الذکر به وجود آمده و بستر لازم برای فعالیت جهاد دانشگاهی به عنوان حلقه اتصال فراهم شده است، گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند با جذب و سازماندهی متخصصان و نخبگان و با تشکیل و پشتیبانی این افراد به منظور تشکیل شرکت دانش‌بنیان استعدادهای کشور را به سمت اجرایی کردن ایده‌ها، متناسب با نیاز کشور سوق دهد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی از بدو تاسیس تاکنون در عرصه‌های مختلف فرهنگی و علمی توانسته دستاوردهای قابل توجهی را در حوزه‌هایی همچون سلول‌های بنیادی پژوهشکده رویان ارائه کند، گفت: این نهاد در زمینه فرهنگی نیز بعد از بازگشایی دانشگاه‌ها در زمینه تدوین و تالیف کتب مختلف و ارائه برنامه‌های فرهنگی نظیر مسابقات قرآنی و اطلاع‌رسانی بسیار مثمر و اثرگذار در عرصه‌های مذکور فعالیت کرده است.

وی تاکید کرد: نام جهاد دانشگاهی به عنوان یک برند معتبر در تمامی عرصه‌هایی که وارد شده است همچون آموزش یا خبررسانی و یا فعالیت‌های علمی نظیر رویان و سلول‌های بنیادی بندناف در جامعه جای باز کرده است. این اعتبار به دست آمده حاصل فعالیت‌های جدی جهادگران دانشگاهی بوده و اکنون از این برند جهاد دانشگاهی می‌توان در تمامی عرصه‌هایی که نیاز کشور است، استفاده کرد.