دانشگاه امام صادق سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع)، دوره تخصصی تربیت مربی نهج البلاغه را در راستای تربیت مربی در این حوزه و استفاده از آنها در طرح‌های گفتمان‌ سازی مرکزبرگزار می کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع)، این مرکز با توجه به اهمیت گفتمان سازی مفاهیم غنی نهج ‌البلاغه، تربیت مربی در این حوزه و استفاده از آنها در طرح‌های گفتمان‌ سازی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) برنامه‌ریزی‌های خاصی را جهت برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی در حوزه ‌ تربیت مربی نهج‌البلاغه صورت داده است.

در این سلسله نشست‌ها، مباحث تخصصی توسط اساتید تدریس خواهد شد که می توان به شناخت اجمالی با شروح نهج البلاغه و ارزیابی میزان اهمیت آن ها در فهم نهج‌ البلاغه، تبیین نظام موضوعات آشکار و پنهان نهج‌ البلاغه، تبیین راهکارهای تدبر و تأمل در نهج ‌البلاغه، تبیین و تحلیل مسائل روز با استفاده از مبانی نهج البلاغه و روش‌ شناسی مطالعه‌ نهج ‌البلاغه اشاره کرد.

بازخوانی موضوعات محوری در نهج البلاغه(خدا-انسان-دنیا-نسخه های حکومتی-روش تربیت-رذائل وفضائل اخلاقی) و روش‌شناسی تبلیغ دینی در نهج‌ البلاغه از دیگر مباحثی است که توسط اساتید تدریس خواهد شد.

این سلسله نشست‌ها به صورت هفتگی از تاریخ  ۲۱ مرداد ۹۵ تا تاریخ ۲۵شهریور۹۵ در نوبت صبح روزهای پنج شنبه به صورت ۱۲ جلسه آموزشی‌ در محل مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق (علیه السلام) به نشانی (تهران، میدان توحید، خیابان نیایش شرقی، پلاک۳۷) برگزار خواهد شد.

هزینه‌ شرکت در این دوره ۲۰۰۰۰۰۰ ریال است که فعالان عرصه تعلیم و تربیت از ۲۵ درصد تخفیف برخوردار می شوند.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی www.rc.basijisu.ir مراجعه کنند.

در پایان این سلسله نشست‌ ها به فراگیرانی که در ارزیابی نهایی حدنصاب نمره را به ‌دست آورند، گواهی معتبر پایان‌ دوره تخصصی اعطا خواهد شد.