سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر اینکه کشور در بسیاری از حوزه‌های علمی عقب مانده است، گفت: برای توسعه علمی نیاز به حمایت جدی داریم؛ چراکه در برخی از حوزه‌ها مانند داروسازی سرمایه‌گذاری جدی صورت نگرفته است.

سورنا ستاری، معاون علمی رییس جمهور

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر سورنا ستاری در مراسم افتتاح آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز که صبح امروز در دانشگاه تهران صورت گرفت، با تاکید بر اینکه بخشی از فعالیت‌های این معاونت در ستادهای توسعه فناوری متمرکز شده است، ادامه داد: توسعه فناوری از جمله مسائل جدی این معاونت است که در این راستا ستادهای توسعه فناوری اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به راه‌اندازی آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز خاطرنشان کرد: این آزمایشگاه مدل موفقی است تا بتوانیم با در کنار هم قرار دادن اجزای مختلف، پروژه‌های تحقیقاتی را اجرا کنیم.

ستاری با اشاره به فعالیت‌های میان‌رشته‌ای در آزمایشگاه‌های بزرگ دنیا خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حوزه‌هایی همچون بیوتکنولوژی و ژنتیک محققان به صورت میان‌رشته‌ای اقدام به انجام تحقیقات می‌کنند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به سیستم‌های آموزشی در حوزه‌های پزشکی و مهندسی بر توجه ویژه به این حوزه تاکید و تصریح کرد: ستادهای توسعه فناوری این معاونت به صورت فرادستگاهی فعالیت دارند و تلاش می‌کنند که با ایجاد تعادل اقدام به توسعه فناوری در کشور کنند.

ستاری ابراز امیدواری کرد که راه‌اندازی این آزمایشگاه نمونه موفقی از همکاری میان‌دستگاهی باشد.

وی با اشاره به عقب‌ماندگی کشور در بسیاری از حوزه‌های علمی یادآور شد: در بسیاری از این حوزه‌های علمی نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم که این امر نیاز به حمایت جدی دولت دارد.

به گفته وی، در بسیاری از حوزه‌های علمی مانند داروسازی سال‌هاست که سرمایه‌گذاری جدی صورت نگرفته است.