سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اردبیل، از اضافه شدن سه رشته جدید به رشته‌های تحصیلی این مرکز در مقطع کاردانی ناپیوسته خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سلیم پناهی از تحصیل ۴۰۰  دانشجو در این مرکز خبر داد و افزود: با موافقت و هماهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی،  این مرکز در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵، در رشته‌های جدیدی از جمله تربیت مربی مهد کودک، تربیت مربی پیش دبستانی و مددکاری اجتماعی- مراقبت سالمندان در مقطع کاردانی حرفه‌ای دانشجو پذیرش خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این رشته‌ها برای اولین بار است که در سطح استان ایجاد شده است تصریح کرد: با اضافه شدن این سه رشته جدید، تعداد رشته‌های مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی  اردبیل به ۹ رشته افزایش می یابد که این افزایش در میزان پذیرش دانشجو نقش موثری خواهد داشت..

پناهی، دانشگاه جامع علمی کاربردی را در زمره‌ دانشگاه‌های نسل سوم دانست و تصریح کرد: دانشگاه‌های نسل سوم، دانشگاه‌های اقتصاد محور و دانش بنیان هستند که عرصه‌ی علم و صنعت را با هم ادغام کرده‌اند تا کاربرد بیشتری در حوزه‌ها و سطح جامعه داشته و نیازهای جامعه را برآورده کنند.