سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مشاور عالی استاندار کرمان از ایجاد ۱۴۱ شرکت دانش بنیان در استان کرمان خبر داد و افزود: باید در جهت تقویت شرکت‌های دانش بنیان در استان اقدام شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا منطقه کویر، دکتر نصرالله گرامی امروز یکشنبه ۱۰ مرداد ماه در جلسه کمیته توسعه اقتصاد دانش بنیان و فرهنگسازی اقتصاد مقاومتی، از برگزاری سه جلسه در خصوص توسعه اقتصاد دانش بنیان خبر داد و یادآور شد: زمینه اشتغالزایی در حوزه آی.سی.تی بسیار است و نیازمند فرهنگسازی است در این زمینه دانشجویان و دانشگاه‌ها جامع هدف این طرح هستند.

گرامی آموزش فارغ التحصیلان و دانشجویان را در دستور کار این کارگروه دانست و خاطر نشان کرد: پارک علم و فناوری متولی شرکت های دانش بنیان هستند که به دستور استاندار کرمان در زمینه ارائه راهکارهای عملیاتی سه جلسه برگزار شده است.

وی با تاکید براینکه مسئولین اجرایی به باورهای بومی اعتقاد ندارند، گفت: خرابی پشت پرده نشات گرفته از بوروکراسی اداری و رانت خواری است که نمایندگان دستگاه‌ها باید در زمینه حذف رانت خواری اقدام نمایند.

مشاور عالی استاندار کرمان از وجود ۱۴۱ شرکت دانش بنیان در استان کرمان خبر داد و افزود: باید در جهت تقویت شرکت های دانش بنیان در استان اقدام شود.

گرامی با اشاره به اینکه بانک اطلاعاتی به منظور شناسایی شرکت هایی که آمادگی دارند نسبت به خرید ایده های شرکت‌های دانش بنیان اقدام نمایند، راه‌اندازی خواهد شد، یادآور شد: در حوزه آی.سی.تی یک مرکز تولید محتوا در استان راه اندازی شده که باید نسبت به جمع آوری ایده ها و تبدیل آن به محصول اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون در حد بضاعت استان مشکلات مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان استان در بحث گمرک، نحوه صادرات، مباحث مالیاتی مرتفع و مابقی در قالب صورت جلسه در جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سطح کشور پیگیری خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه قرار است در هر شهرستان ده کارآفرین برتر شناسایی شوند، خاطرنشان کرد: تاکنون هزار و  600 نفر برای جشنواره کارآفرینی در استان ثبت نام کرده‌اند و مهلت ثبت نام تا ۱۵ مرداد است.

رضا اسماعیلی زاده با تاکید براینکه بحث توانمندسازی در سه حوزه به طور جد دنبال می شود، گفت: آموزش بیکاران و شاغلان واحدهای صنعتی و تعاونی ها تا ۹۰۰ هزار ساعت با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان در دستور کار این اداره کل است.

وی با اشاره به اینکه ۲۹۰ هزار کارگر بیمه شده در واحدهای صنعتی مشغول به کار هستند که می توانند در این دوره های آموزشی ثبت نام کنند، افزود: ۲۳ مرکز کاریابی در استان وجود دارد که سالیانه نسبت به ثبت نام ۱۰ الی ۱۵ هزار نفر اقدام می‌کنند.