سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – 475 عنوان کتاب توسط ۳۱ واحد و پژوهشکده جهاددانشگاهی در سال ۹۴ به چاپ رسیده است.

جهاددانشگاهی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، از بین واحدهای فعال در عرصه چاپ و نشر، سازمان انتشارات جهاددانشگاهی با چاپ ۱۰۶ عنوان کتاب در رتبه نخست قرار دارد. جهاددانشگاهی واحد امیرکبیر با چاپ ۵۷ عنوان در رتبه دوم و جهاددانشگاهی واحد تهران با چاپ ۵۴ عنوان کتاب در رتبه سوم قرار گرفته است. واحد مشهد با ۳۹ عنوان کتاب، صنعتی اصفهان با ۳۵ عنوان کتاب، اصفهان با ۲۶ عنوان کتاب در رتبه‌های بعدی قرار دارند. از میان کتاب‌های تولید شده در جهاددانشگاهی، تعداد ۳۶۵ عنوان کتاب تالیفی بوده و ۱۱۰عنوان نیز ترجمه است. همچنین کتاب‌های چاپ اول ۳۶۴ عنوان و کتاب‌های تجدید چاپ شده ۱۱۱ عنوان کتاب است. این کتاب ها با شمارگان میانگین ۱۵۰۰ نسخه برای هر عنوان، منتشر شده‌اند.

براساس آمار منتشر شده در سال ۹۴ کتب فنی و مهندسی با ۱۰۶ عنوان، علوم پایه با ۸۴ عنوان، علوم اجتماعی و اقتصاد با ۷۸عنوان در صدر کتب چاپ شده توسط واحدهای جهاددانشگاهی قرار دارند. این آمار برای کتاب‌های کشاورزی ۴۸ عنوان، پزشکی ۳۹ عنوان، فلسفه و دین ۳۴ عنوان، زبان و ادبیات ۲۶ عنوان، جغرافیا، مردم شناسی و غیره ۱۹ عنوان، آموزش و پرورش ۱۲ عنوان، تاریخ و هنر ۸ عنوان، حقوق ۵ عنوان، علوم سیاسی و تربیت بدنی ۳ عنوان و اطلاع رسانی و کلیات ۱ عنوان است.

همچنین سازمان انتشارات جهت کمک به حل و فصل مشکلات واحدهایی که تولید محتوا داشته ولی شعبه انتشاراتی ندارند اقدام به مشارکت با آنها در تولید کتاب کرده است. ۱۴۸ عنوان جلد کتاب به صورت مشارکتی با معاونت آموزشی، سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان، مرکز تحقیقات سرطان پستان و واحدهای مستقر در شهرستان ها مانند کردستان، اردبیل و تعدادی دیگر از واحدها، منتشر شده است.

طبق آمار ارایه شده توسط روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی از سال ۱۳۵۹ تاکنون بیش از ۶۸۰۰ عنوان کتاب توسط واحدهای جهاددانشگاهی منتشر شده است.