سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – در بازدید ریاست پژوهشگاه فضایی ایران از پژوهشکده رانشگرهای فضایی، روند پیشرفت پروژه‌ها و برنامه های  این پژوهشکده بررسی شد.

ماهواره مخابراتی

در بازدید رییس پژوهشگاه فضایی ایران از پژوهشکده رانشگرهای فضایی، روند پیشرفت پروژه‌ها و برنامه‌های  این پژوهشکده بررسی شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در بازدید دکتر حسن حدادپور، رییس پژوهشگاه فضایی ایران به اتفاق معاونان و برخی از مدیران این پژوهشگاه از پژوهشکده رانشگرهای فضایی واقع در تبریز، گزارش روند پیشرفت پروژه‌ها و مطالعات و امکان‌سنجی چگونگی اجرای پروژه‌های فناوری برنامه ششم توسعه پژوهشکده رانشگرهای فضایی تشریح شد.

در این دیدار، ابتدا در نشستی که با حضور رییس پژوهشگاه فضایی ایران و معاونان و برخی از مدیران این پژوهشگاه و ریاست و مدیران پژوهشکده رانشگرهای فضایی برگزار شد، گزارش فعالیت‌های انجام شده و مشکلات موجود مطرح شد.

در این گزارش، شرح فرایند طراحی و ساخت پین پولر و چرخ عکس‌العملی که مورد نیاز پروژه‌های ماهواره‌ای چون پارس ۱ و ناهید ۲ بوده، مطرح و اعلام شد تستهای این پروژه‌ها با موفقیت انجام شده و آماده تحویل به پژوهشکده سامانه‌های ماهواره است. افزون بر این، پروژه‌های دیگری همچون دستگاه حفار افقی در دو مدل ۱۰۰ و ۲۰۰ متری ساخته و تحویل کارفرما شده و تست نهایی عملیاتی آن با موفقیت انجام شده است.

در ادامه این گزارش مطرح شد که از دیگر فعالیت‌های این پژوهشکده، طراحی و ساخت دستگاه ازن ژنراتور (تولید گاز ازن) بوده که در حال کار است و کاربردهای مختلفی در ضدعفونی کردن مواردی چون فاضلاب، استخرها و پتروشیمی دارد. دستگاه باستر تعدیل آب و هوا  از دیگر پروژه‌های این پژوهشکده است.

در ادامه این دیدار، رییس پژوهشگاه فضایی ایران از کارگاه شهید ساسانی پژوهشکده رانشگرهای فضایی(سایت امامیه) که بازسازی و به‌سازی شده است، بازدید کرد.

دکتر حدادپور همچنین در جمع کارکنان پژوهشکده رانشگرهای فضایی حضور یافت و طی سخنانی یادآور شد: با همدلی و همسویی همه افراد مجموعه می‌توان به موفقیت و پیشرفت رسید و باید از تفرقه و تک‌روی اجتناب کرد.

پس از این دیدار، رییس پژوهشگاه فضایی ایران در استانداری آذربایجان شرقی حضور یافت و با مسؤولان این استانداری در خصوص همکاری با منطقه ویژه علم و فناوری گفت‌وگو کرد.