سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نشست هم‌اندیشی نحوه حضور موثر ایران در کنفرانس جهانی انجمن بین‌المللی پارک‌های علم و فناوری و مراکز نوآوری جهان در مسکو به ریاست دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و دبیرکل شورای عالی عتف برگزار شد.

پارک علم و فناوری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر خسرو پیری، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم در این نشست که با حضور تعدادی از رؤسای پارک‌های علم و فناوری و مدیران ستادی وزارت علوم برگزار شد، اهداف برگزاری کنفرانس انجمن پارک‌های علم و فناوری و مراکز نوآوری راکه ۲۹ شهریورماه تا اول مهرماه در  مسکو برگزار می‌شود، تشریح کرد.

وی تبادل دانش، تجربیات و مدیریت پارک‌های علم و فناوری، آشنایی پارک‌های علم و فناوری با یکدیگر و شبکه‌سازی و طرح ایده‌های جدید در خصوص زیرساخت‌های توسعه فناوری و اقتصادی را از جمله اهداف کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری نام برد.

دکتر پیری در ادامه شناساندن ظرفیت‌های علم و فناوری ایران به دیگر کشورها، افزایش همکاری‌های علمی و فناوری با کشورهای دیگر و افزایش امکان حضور شرکت‌های بین‌المللی در ایران را از اهداف شرکت کشورمان  در این کنفرانس عنوان کرد.

در ادامه این نشست دکتر کشمیری، رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان که کاندیدای میزبانی کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری در سال ۲۰۱۸ است، پیشنهادات خودرا در خصوص حضور قدرتمند ایران در این کنفرانس مطرح کرد و اعضای حاضر در نشست در این خصوص بحث و تبادل نظر کردند.