سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس گفت: در راستای جلب و جذب کمک‌های خیرین آموزش عالی، "بنیاد خیرین مدرس" بزودی در این دانشگاه راه‌اندازی می شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محسن محمدزاده معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس با بیان این مطلب اظهار داشت: اساسنامه بنیاد خیرین دانشگاه تقریبا نهایی شده است و فعالیت رسمی آن بزودی آغاز خواهد شد.

وی افزود: این اساسنامه در حال گذراندن مراحل تصویب در مراجع ذی صلاح است و ان‌شاءالله از شهریور یا مهرماه سال‌جاری فعالیت رسمی آن شروع می شود.

محمدزاده با اشاره به ترکیب اعضای این بنیاد گفت: ما از ابتدای کار دنبال عضوگیری هستیم و در صددیم حمایت دانش‌آموختگان دانشگاه و خیرینی که معمولا برای آموزش عالی فعال هستند و کار خیر انجام می‌دهند را جلب کنیم.

وی با بیان اینکه اقدامات اجرایی این بنیاد از طریق مذاکره با برخی از خیرین آموزش عالی آغاز و این افراد مورد شناسایی قرار گرفته اند، افزود: با خیرینی مانند موسسان بنیاد خیرین دانشگاه فردوسی، بنیاد خیرین آموزش عالی، بنیاد خیرین دانشگاه تهران، بنیاد خیرین دانشکده فنی که تاکنون در ایجاد بنیادها و کانون های خیرین مسئولیت داشته‌اند مذاکرات خوبی داشتیم تا بتوانیم از تجارب آنان استفاده کنیم.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس در خصوص پیش بینی خود از اقدامات “بنیاد خیرین مدرس” با توجه به اینکه دانشگاه تربیت مدرس دارای دانش‌آموختگان تاثیرگذارتری نسبت به سایر دانشگاه‌های کشور است، تصریح کرد: این بستگی دارد به اینکه ما اولین جلسه گردهمایی مان را چه زمانی برگزار کنیم. معمولا در چنین جلسه‌ای کسانی که آمادگی و توان لازم و یا امکانات موثری برای کمک های نیکوکارانه دارند، مشخص خواهند شد. بنابراین سعی می‌کنیم تا مهرماه این جلسه عمومی را برگزار کنیم. این کار مستلزم این است که فراخوان بدهیم تا همه خیرینی که به دانشگاه تربیت مدرس و به اهداف این دانشگاه علاقه دارند و در مجموع کسانی هستندکه می‌خواهند کار خیری انجام بدهند، بیایند و کمک ها و دیدگاه‌های و نقطه نظرات خود را در اختیار بنیاد قرار دهند. این جلسه برآورد دقیقی را در اختیار ما قرار خواهد داد تا بتوانیم به جمع‌بندی خوبی برسیم.

دکتر محمدزاده در پاسخ به این پرسش که گاهی وقت ها خیرین غیر دانشگاهی کمک های بهتری در اختیار بنیادهای خیرین دانشکاهها قرار می دهند، آیا با این افراد هم برای مجاب کردنشان مذاکراتی انجام داده اید، گفت: بعضی از افراد به دانشگاه‌های خاصی علاقه‌دارند، مثلا مدرک لیسانس خود را از دانشگاه خاصی گرفته اند؛ اگر چه شاید مقطع فوق لیسانس و دکتری خود را جای دیگری تحصیل کرده اند(مثلا خارج از کشور) ولی بخاطر همان یک مقطع تحصیلی که در این دانشگاه تحصیل کرده، برای کمک به این دانشگاه پیشقدم شده است. ما در دانشگاه تربیت مدرس مقاطع ارشد و دکتری داریم که خوشبختانه دانش‌آموخته‌هایمان همه در سطح کشور و مسئولیت‌های خاص حضور دارند و امکانات خاصی هم دارند؛ بنابراین انتظارمان این است که از بیشترین حمایت ها و کمکهای نیکوکارانه دانش‌آموختگان بهره مند شویم. با این حال افراد دیگری هم هستند که با توجه به اهدافی که دانشگاه تربیت مدرس دارد و مهم تر از همه تربیت اساتید در دانشگاههای دیگر است، قطعا کسی که در این زمینه همکاری داشته باشد بیشترین باقیات و صالحات را برای خودش ذخیره می کند. علاوه بر این انگیزه‌های دیگری در بعضی از خیرین وجود دارد (در صورتی که تسهیلاتی در اختیارشان قرار داده بشود) از این انگیزه ها می توانیم به نحو احسن بهره برداری کنیم و خیرین بیشتری را جذب کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، وی در پایان تاکید کرد: پیش‌بینی ما این است چنانچه این بنیاد فعال بشود می‌تواند امکانات خیلی خوبی را برای دانشگاه جذب نماید که این امر مستلزم صبر و حوصله به همراه برنامه ریزی است.