سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور از اعزام ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانشجوی دانشگاه های کشور به عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدمحمدرضا فقیهی در همایش قبل از سفر عتبات دانشگاهیان استان مازندران گفت: امسال ۹۳ هزار نفر برای پانزدهمین دور سفر به عتبات ثبت نام کردند که در نهایت تلاش توانستیم برای ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر مقدمات سفر را مهیا کنیم.

وی با اشاره به ضرورت شناخت و معرفت نسبت به امام حسین(ع) اظهار کرد: امام حسین(ع) هر چه داشت در راه خدا تقدیم کرد و این سبب که زیارت امام حسین(ع) ثواب زیادی دارد.

حجت الاسلام فقیهی در ادامه اظهار داشت: اسکان در کربلا و نجف متمرکز است و برای قشر دانشگاهی طی تفاهم نامه با بانک ملت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای زائران پروازی و یک میلیون تومان نیز برای زائران سفر از طریق زمینی تسهیلات تعلق می گیرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مستقیمان مسئول شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان مازندران نیز گفت: دو کاروان از دانشجویان مازندرانی در پانزدهمین دوره عتبات و عالیات در چند روز گذشته عازم شدند و گروه سوم پنجشنبه این هفته رهسپار خواهند شد.

وی با بیان اینکه در سه ماه مرداد، شهریور و مهر زائران عتبات و عالیات در قالب ۱۴ کاروان دانشگاهی از مازندران اعزام خواهند شد، افزود: در دوره چهاردهم،  هشت کاروان از دانشگاهیان اعم از دانشجو و استاد اعزام صورت گرفته اما در سال جاری این دوره ۱۴ کاروان اعزام خواهیم داشت و ۶۰ درصد نسبت به دوره قبل افزایش استقبال داشتیم.

مسئول شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان مازندران تصریح کرد: یکی از فلسفه‌های زیارت این است تا اعلام کنیم که الگوی ما معصومین(ع) هستند و بر خلاف بسیاری از انسان های کره زمین الگوهای ویژه ای برای خود داریم و امام حسین(ع) که آیینه تمام فضایل انسانی است و می توانیم در آئینه امام حسین(ع) کاستی‌ها و نداشته‌های خودمان درک کنیم.

حجت الاسلام مستقیمان در پایان با بیان اینکه اگر دعاها به مصلحت ما باشد برآورده خواهند شد، افزود: به کربلا می‌رویم که اعلام موضع کنیم و به امام حسین(ع) بگوئیم که دشمنان تو را دشمنان خود و دوستانتان را دوستان خود می دانیم.