سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از فعالیت ۳۶ شرکت در مرحله رشد، در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.

دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، پروفسور محمد نریمانی قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در آئین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه ۱۱ شرکت پیش‌رشد و ۳۶ شرکت در مرحله رشد در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی فعال هستند، گفت: انتظار می‌رود در کنار این دو دسته شرکت، به دنبال ترغیب برای شرکت‌های R&D باشیم.

نریمانی با بیان اینکه برای ارتقای مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه تلاش‌های فراوانی شده است، افزود: مدیریت جدید مرکز نیز باید با پشتکار فراوان در جهت رشد و پویایی مرکز حرکت کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه باید در توسعه و رشد واقعی شرکت‌ها گام‌های اساسی برداشته شود، تصریح کرد: دانشگاه همراه کارکنان شرکت‌ها بوده و ارتقاء و موفقیت شرکت‌ها برای دانشگاه لذت بخش است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت‌ها می‌توانند تجربیات خوب و موفق خود را به همدیگر منتقل کنند تا شاهد موفقیت شرکت‌ها در رشته‌ها و عرصه‌های مختلف باشیم.

دکتر غلامحسن ایمانزاده رئیس سابق مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه در طول مدت حضورش در مرکز رشد، همدلی و همکاری در مرکز رشد حاکم بود، گفت: اکنون بستر حرکت رو به جلو در مرکز فراهم است و شرکت‌ها نیز بصورت مطلوب رشد پیدا کرده‌اند.

وی اضافه کرد: با اینکه امکانات ما در مرکز کم است، اما مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی با مراکز رشد سایر دانشگاه‌ها قابل مقایسه نیست.

ایمانزاده تاکید کرد: همه تلاش‌هایی که در مرکز رشد انجام می‌شود، صرفاً با هدف ارتقای شرکت‌ها انجام می‌شود.

دکتر اکبر صفرزاده رئیس جدید مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با تشکر از حسن اعتماد رئیس دانشگاه به وی در سپردن این مسئولیت، گفت: بحث اقتصاد مقاومتی و استفاده از دانش و نیروهای علمی برای تولید ثروت جزو اولویت‌های ما خواهد بود.

وی افزود: جامعه به این یقین رسیده است که ثبات امنیتی و اقتصادی در جامعه به پرورش نیروهای خلاق جامعه نیازمند است.

رئیس جدید مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه استفاده از تجربیات گذشته و هدف‌گذاری‌های جدید و فعال‌سازی پتانسیل‌های موجود در دانشگاه رویکرد جدید مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه خواهد بود، تصریح کرد: امید می‌رود به حدی توسعه یابیم که در شأن دانشگاه مادر استان باشیم.

گفتنی است در ادامه حکم دکتر اکبر صفرزاده به وی اعطا و از زحمات دکتر غلامحسن ایمانزاده تقدیر شد.