دانشگاه شهید چمران اهواز سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی دانشگاه شهید چمران گفت: در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ حدود ۲۹۰ برنامه فرهنگی از سوی تشکل ها، کانون های فرهنگی و اجتماعی و نشریات دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، عبدالرحیم هوشمند با بیان این مطلب گفت: بسیج دانشجویی این دانشگاه از فروردین تا خردادماه سال جاری ۱۸ عنوان برنامه برگزار کرده است.

وی افزود: همچنین در سال گذشته نیز از ابتدای سال تحصیلی تا پایان اسفندماه بسیج دانشجویی داشنگاه بیش از ۳۵ عنوان برنامه را برگزار کرده که این برنامه‌ها شامل سخنرانی سبک زندگی اسلامی، همایش بصیرت افزایی، سخنرانی نهضت ما دختران زنده‌ایم، نشست فصلی مسئولین بسیج، برپایی مراسم‌های عزاداری محرم و صفر بوده است.

هوشمند، برگزاری کرسی آزاداندیشی جنبش دانشجویی، همایش از تسخیر تا نفوذ، اجتماع بزرگ بسیجیان، همایش بررسی تاریخچه جنبش دانشجویی، مناظره دانشجویی با موضوع انتخابات آزاد شعار یا واقعیت، سخنرانی انقلاب اسلامی از عصر نبوی تا عصر خمینی، تریبون آزاداندیشی اگر من نماینده بودم و مناظره دانشجویی را از دیگر برنامه این تشکل برشمرد.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز اضافه کرد: امسال نیز برنامه‌های سیاسی و اجتماعی مختلفی توسط تشکل های دانشجویی این دانشگاه برگزار شد که این امر موجب شور و شوق بیشتر دانشجویان شد.

وی درباره فعالیت‌های انجمن اسلامی دانشجویی تاکید کرد: در سال گذشته این تشکل ۴۴ برنامه در حوزه‌های مختلف داشته است.

هوشمند با اشاره به فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی، هنری در دانشگاه گفت: این کانون‌ها به منظور پاسخ‌گویی به نیازهای فرهنگی، دینی، ادبی و هنری دانشجویان علاقه‌مند و رشد خلاقیت‌های آنان، سامان بخشیدن به فعالیت‌های داوطلبانه‌، هدایت این فعالیت‌ها در راستای تقویت ارزش‌های متعالی ایرانی و اسلامی و ارتقای سطح همکاری جمعی فعالیت می‌کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص وضعیت کانون‌های فرهنگی و هنری این دانشگاه گفت: این کانون ها فعال ترین بخش دانشگاه به شمار می روند که در چهار ماهه نخست امسال این کانون ها ۳۶ برنامه برگزار کردند.