خوابگاه سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد: خوابگاه داران فاقد مجوز تنها تا آغاز سال تحصیلی جدید برای دریافت مجوز فرصت دارند.

سید فردین تقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به محدودیتی که در زمینه اعطای خوابگاه دولتی وجود دارد به منظور پاسخگویی به مازاد تقاضای خوابگاهی، لزوم تقویت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت خوابگاه های غیردولتی اجتناب ناپذیراست.

وی ادامه داد: براساس دستورالعمل اجرایی تاسیس و اداره خوابگاه های غیردولتی که در تاریخ ۳۰ تیر ۹۴ به امضاء وزیر علوم رسیده و به دانشگاه ها ابلاغ شده، شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه های غیردولتی مسئولیت کنترل، نظارت و صدور مجوز خوابگاه های دانشجویی غیردولتی را برعهده دارند.

تقی زاده با اشاره به ترکیب شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه های غیردولتی گفت: این شورا متشکل از معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها ی دولتی و مدیران حراست آنها و همچنین روسای موسسات غیرانتفاعی آن استان و یا شهرستان است.

معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان افزود: این شورا تاکنون در ۳۱ استان کشور تشکیل شده و اقدام به صدور مجوز برای خوابگاه های واجد شرایط کرده است و درخواست های دیگر متقاضیان تاسیس خوابگاه نیز در دست بررسی است.

وی یادآور شد: سیاست صندوق رفاه دانشجویان دراین زمینه حمایت کامل از متقاضیانی است که شرایط لازم برای خوابگاه داری را دارا بوده و از مراجع مربوطه مجوز فعالیت دریافت کرده اند.

تقی زاده خاطرنشان کرد: تعدادی از خوابگاه‌های فاقد شرایط نیز براساس دستوالعمل و تفاهم نامه ای که با پلیس نظارت براماکن عمومی ناجا منعقد شده است تا زمانی که صلاحیت لازم را کسب کنند، پلمپ خواهند شد.

وی افزود: دیگر خوابگاه داران فاقد مجوز نیز تا آغاز سال تحصیلی جدید فرصت دارند تا با مراجعه به شورای نظارت و ارزیابی جهت دریافت مجوز اقدام کنند و در غیر این صورت از فعالیت آنها در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ ممانعت به عمل خواهد آمد.

معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: شورای نظارت و ارزیابی بایستی بعد از صدور مجوز برای خوابگاه های واجد شرایط اقدام به ثبت مشخصات آن خوابگاه در سامانه خوابگاه های غیردولتی کند و با این وضعیت امکان مراجعه دانشجویان به این سامانه و انتخاب خوابگاه مورد نظر وجود دارد.

وی افزود: لذا دانشجویانی که به هر دلیل امکان استفاده از خوابگاه های دولتی را ندارند می توانند از ظرفیت خوابگاه های غیردولتی دارای مجوز استفاده کنند.

تقی زاده اظهار داشت: این دانشجویان می توانند با مراجعه به سامانه خوابگاه های غیردولتی صندوق رفاه دانشجویان به آدرس kg.swf.ir صرفا از خوابگاه هایی بهره بگیرند که دارای مجوز از شورای نظارت و ارزیابی آن شهر یا استان است و در صورت استفاده از خوابگاه های فاقد مجوز مسئولیت آن به عهده خود دانشجو است.