سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – کاروان ورزشی دانشگاه تهران در سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دخترکشور با کسب ۱۹۹ امتیاز در بین دانشگاه‌های شرکت‌کننده رتبه نخست را به دست آورد. کاروان دانشگاه فردوسی مشهد با کسب ۱۶۹ امتیاز دوم شد و کاروان دانشگاه الزهرا(س) نیز با کسب ۸۵ امتیاز حایز رتبه سوم شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، رقابت‌های المپیاد سیزدهم در بخش دختران در ۸ رشته برگزار شد و نفرات برتر هر رشته مشخص شدند. بر پایه این گزارش، در رشته تنیس روی میز ۸۲ ورزشکار در قالب ۳۱ تیم در سه ماده انفرادی، دوبل و تیمی به رقابت با یکدیگر پرداختند که در نهایت دانشگاه تهران در جایگاه نخست، دانشگاه خوارزمی در جایگاه دوم و دانشگاه‌های فردوسی و الزهرا(س) به صورت مشترک در جایگاه سوم قرار گرفتند.
۱۱۸ ورزشکار در قالب ۴۰ تیم در رشته بدمینتون و در سه ماده انفرادی، دوبل و تیمی با یکدیگر رقابت کردند. در انتها دانشگاه پیام نور تهران رتبه نخست، دانشگاه تهران رتبه دوم و دانشگاه‌های مازندران و فنی حرفه‌ای تهران مشترکا رتبه سوم را به دست آوردند.
مسابقات دوومیدانی نیز در ۱۴ ماده با حضور ۴۹ تیم و ۱۹۱ شرکت‌کننده برگزار شد. دانشگاه فنی حرفه‌ای الزهرا(س) مشهد توانست با کسب بیشترین امتیازات رتبه نخست این رشته را از آن خود کند. پس از آن، دانشگاه اصفهان در جایگاه دوم ایستاد و دانشگاه تهران هم به رتبه سوم دست یافت. 
در رشته شنا ۱۲۶ شرکت‌کننده در قالب ۴۴ تیم در ۱۳ ماده به مصاف یکدیگر رفتند و دانشگاه تهران توانست با حذف رقیبان خود مدال طلا را از آن خود کند. دانشگاه فردوسی مدال نقره گرفت و دانشگاه شیراز به مدال برنز رضایت داد.
۱۶ تیم والیبال به همراه ۱۸۹ شرکت‌کننده با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت دانشگاه‌های فردوسی، الزهرا(س) و شیراز به ترتیب به مقام اول تا سوم دست یافتند. در رشته ورزشی بسکتبال نیز ۱۸۰ شرکت‌کننده در قالب ۱۶ تیم به مصاف یکدیگر رفتند که دانشگاه فردوسی توانست با پیشی گرفتن از دیگر رقیبان در جایگاه نخست بایستد. پس از آن، دانشگاه خوارزمی در جایگاه دوم و دانشگاه شهید بهشتی در جایگاه سوم ایستاد.
تعداد دختران شرکت‌کننده در رشته تکواندو نیز ۱۲۱ ورزشکار بود که در قالب ۴۷ تیم رقابت کردند. دانشگاه فردوسی رتبه نخست این رقابت‌ها را از آن خود کرد. دانشگاه الزهرا(س) دوم شد و دانشگاه آیت‌الله شهید مدنی به جایگاه سوم رضایت داد.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، در رشته فوتسال نیز ۸۸۲ شرکت‌کننده در قالب ۱۶ تیم در این رقابت‌ها به مصاف یکدیگر رفتند و در انتها دانشگاه‌های شهید چمران اهواز، ایلام و گیلان به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.