سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون امور تحقیقات و فناوری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌های استان، در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر واقع شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، رضا بختیاری در سفر به شهرکرد در نشستی با رییس و شورای اداری جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی نهادی عمومی و انقلابی است که در چندسال گذشته توانسته خدمات با ارزشی را در حوزه پژوهشی و فناوری ارائه دهد، اظهار کرد: در حال حاضر کشور به فعالیت‌های پژوهشی نیاز دارد که جهاد دانشگاهی در تحقق این مهم می‌تواند نقش بسزایی را ایفا کند.

وی با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص توسعه کشور و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که تاکید ویژه‌ای به بخش پژوهش و اقتصاد دانش‌بنیان شده است، افزود: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌های استان، در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر واقع شود.

بختیاری با بیان اینکه اقتصاد دانش‌بنیان، پایه و اساس اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: کشور به دنبال منابع درآمدی پایدار است و این امر جز با توسعه اقتصاد دانش‌بنیان محقق نمی‌شود.

وی تاکید کرد: لازم است جهاد دانشگاهی از ظرفیت‌های پژوهشی و نیروی انسانی به منظور رسیدن به درآمد پایدار استفاده کند.

وی لازمه رسیدن به درآمدهای پایدار را استفاده از فناوری‌های نو دانست و گفت: باید به فناوری‌هایی توجه شود که منجر به محصول شده و قابل عرضه به بازار باشد.

بختیاری در پایان به ساختمان سه‌هزار و ۶۰۰ متری در حال احداث جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد که با وجود محدودیت‌ها و تنگناهای مالی، عملیات احداث این پروژه را به پایان برسانیم.