سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان با بیان این‌که تعمیرات عمده در تمام خوابگاه‌های این دانشگاه در حال انجام است، گفت: امسال ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار توسط صندوق رفاه به دانشگاه اختصاص یافت اما این مبلغ برای کلیه تعمیرات کافی نیست و خود دانشگاه برای انجام تعمیرات عمده‌تر اعتباراتی هزینه کرده است.

یک روز در خوابگاه پزشکان آینده

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر احمد کوچک‌زاده با اشاره به آغاز تعمیرات خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه داشگاه رامین، اظهار کرد: حدود پنج، ۶ گروه مختلف اکنون در تمام خوابگاه‌ها مشغول تعمیرات هستند.

وی با بیان این‌که تمرکز بیشتر بر تعمیرات سرویس‌های بهداشتی، حمام و آشپزخانه‌ خوابگاه‌ها است، گفت: امسال تعمیرات عمده‌ای مانند تعویض کاشی‌ها، تعویض کلیه سینک‌های ظرفشویی، نصب سقف کاذب و … در خوابگاه‌ها در حال انجام است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان افزود: همچنین سیستم روشنایی مکان‌های عمومی مانند راهروها در حال تعمیر است البته سیستم روشنایی اتاق‌ها به محض خراب شدن در طول سال تعمیر می‌شود. سیستم فاضلابی خوابگاه و نشت دیوارهای مجاور سرویس‌ها نیز در حال تعمیر هستند.

کوچک‌زاده با بیان این‌که برای تمام آشپزخانه‌های خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه اجاق‌گازهای کاملاً نو خریداری شده است، یادآور شد: سلف‌سرویس دانشگاه بهمن‌ماه گذشته افتتاح شد و نیازی به تعمیرات ندارد بلکه برای تجهیز بیشتر چند دستگاه جدید خریداری و برای خرید چند دستگاه نیز تأمین اعتبار شده است.

وی با اشاره به این‌که در این دانشگاه ۲ خوابگاه دخترانه بسیار قدیمی، ۲ خوابگاه دخترانه ساخت سال ۷۰ و ۲ خوابگاه پسرانه ساخت سال ۸۳ وجود دارد، گفت: خوابگاه حتی اگر نوساز باشد پس از گذشت یک سال تحصیلی به تعمیرات نیاز پیدا می‌کند به همین دلیل خوابگاه‌های دانشگاه هرساله تعمیر می‌شوند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان با اشاره به وجود زمین چمن و سوله ورزشی در دانشگاه، عنوان کرد: اغلب فعالیت‌های ورزشی دانشجویان در این دو فضا انجام می‌شود؛ دانشجویان خوابگاهی پسر برای ورزش می‌توانند شب‌ها نیز به زمین چمن دانشگاه بروند و مشکلی از این بابت وجود ندارد اما برای دختران، سال گذشته در سه خوابگاه دخترانه سالن تندرستی و رینگ دوچرخه‌سواری تعبیه شد.

کوچک‌زاده تاکید کرد: برای تأمین فضای ورزشی چهارمین خوابگاه دختران هنوز با شورای صنفی در خصوص مکان مناسب به توافق نرسیده‌ایم اما همچنان در حال پیگیری هستیم که این فضا تأمین شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار از سوی صندوق رفاه برای تعمیرات خوابگاه‌ها به دانشگاه اختصاص یافت اما این مبلغ برای کلیه تعمیرات کافی نیست و دانشگاه خود برای انجام تعمیرات عمده‌تر اعتباراتی را متحمل شده است.