دانشگاه علم و فرهنگ سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در آموزش عالی»  در دانشگاه علم و فرهنگ آذر ماه امسال برگزار می شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، این همایش با همکاری موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی، وزارت علوم، سازمان سنجش آموزش کشور، مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه آزاد اسلامی، انجمن آموزش عالی ایران و جمعیت توسعه علمی ایران در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود.

اکبر گلسته دبیر اجرایی همایش اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در آموزش عالی با اشاره به سیاست­های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت: سیاست­های ابلاغی در ۲۴ راهبرد کلان، مانند توجه به سرمایه­ های انسانی و علمی کشور، پیشتازی اقتصاد دانش بنیان، پیاده­ سازی و اجرای نقشه جامع علمی کشور، ساماندهی نظام ملی نوآوری، توانمندسازی نیروی کار، افزایش سهم سرمایه انسانی و گفتمان­ سازی این مفهوم در محیط­ های علمی وآموزشی، نقش آموزش عالی کشور را در زمینه­ های مختلف مورد تأکید قرار داده است.

وی افزود: با عنایت به نام گذاری سال ۹۵ به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی و تأکید ایشان بر عملیاتی کردن این مفهوم در تمامی زمینه­ های فعالیت کشور، اهمیت مقوله اقتصاد مقاومتی در آموزش عالی بیش از پیش روشن می شود.

مدیر گروه علوم تربیتی دانشگاه علم و فرهنگ اظهار داشت: بدیهی است اجرای این منشور حیاتی نیازمند عزم و تشریک مساعی همگانی است. امروزه تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند نیروی محرکه­ ای است که بتواند همراهی لازم را در تمامی ارکان قوای سه گانه ایجاد کند و در این میان نقش نخبگان دانشگاهی حائز اهمیتی ویژه است.

گلسته تاکید کرد: با تأکید بر وجود چنین الزامی، دانشگاه علم و فرهنگ (وابسته به جهاد دانشگاهی) در نظر دارد با اقدام به برگزاری همایشی در سطح ملی با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در آموزش عالی» در آذرماه سال جاری، امکان مفاهمه و گفتگو در باب چگونگی نقش ­آفرینی نظام آموزش عالی کشور در این حرکت ملی را میان دانشگاهیان و سیاست­گذاران فراهم کند.