سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: در پی استقبال شهروندان استان سیستان و بلوچستان از فعالیت ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی، شعبه شماره ٢ بانک خون بند ناف در بیمارستان علی بن ابی‌طالب (ع) که بزرگترین مرکز درمانی و آموزشی استان است، تجهیز شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

بانک عمومی خون بند ناف پژوهشگاه رویان

دکتر منصور تاجری در گفت‌وگو با ایسنا افزود: زاهدان دارای سه زایشگاه با ظرفیت ماهانه ١٧٠٠ زایمان است که کار خون‌گیری بند ناف منحصرا به نمایندگی از شرکت بن یاخته رویان توسط جهاد دانشگاهی استان انجام می‌گیرد و تا کنون که مدت زمان کوتاهی از راه‌اندازی دفاتر بانک خون در زاهدان می‌گذرد، ١٠ پرونده متقاضی ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی توسط مادران باردار تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان تامین اجتماعی و بیمارستان نبی اکرم(ص) سپاه از دیگر مراکز درمانی و زایشگاهی در زاهدان هستند که کار خونگیری در آن‌ها به همت کارشناسان جهاد دانشگاهی انجام می‌گیرد.

ارائه تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه به اعضای بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی

تاجری تصریح کرد: در پی تفاهم‌نامه منعقده جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان با بانک قرض‌الحسنه رسالت در استان، از این پس اعضای بانک خون بند ناف استان که توانایی پرداخت هزینه عضویت در این بانک و ذخیره‌سازی خون بند ناف را ندارند، می‌توانند با دریافت معرفینامه از حوزه پشتیبانی جهاد دانشگاهی از تسهیلات قرض‌الحسنه دو و نیم میلیون تومانی این بانک استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، فعالیت بانک خون بند ناف رویان که از مدتی قبل به همت جهاد دانشگاهی در سیستان و بلوچستان و در زایشگاه‌های تامین اجتماعی، حضرت علی‌بن ابی‌طالب (ع)  و حضرت نبی اکرم (ص) راه‌اندازی و آغاز شده، تاکنون مورد استقبال شهروندان سیستانی و بلوچستانی واقع شده است.