سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تهیه‌کننده و مجری برنامه «مشاعره» از آغاز این برنامه با فرمت و شیوه جدید خبر داد.

اسماعیل آذر در گفت‌وگو با ایسنا درباره سری جدید برنامه «مشاعره» اظهار کرد: یکی از مجموعه برنامه‌های «مشاعره»، لیگ دانشجویی در دانشگاه‌های فنی است که در حال حاضر تهیه و تولید می‌شود. پیشتر این لیگ را در دانشکده‌های فنی برخی دانشگاه‌ها همانند شهید بهشتی انجام داده بودیم و  این بار «مشاعره» در دانشکده‌های فنی دانشگاه صنعتی اصفهان تولید می‌شود.

او درباره‌ی علت حضور برنامه ««مشاعره» در دانشکده‌های فنی، بیان کرد: دلیل حضور  ما در دانشکده‌های فنی این است که بتوانیم فرهنگی، شیوایی و طراوت زبان فارسی را به دانشجویانی که در حوزه صنعت کار می‌کنند، منتقل کنیم. کار این دانشجویان سخت و گاهی طاقت‌فرساست و شاید شعر و ظرافت زبان فارسی بتواند فکر آنها را بیشتر تقویت کند و یا در رویه‌های ذهنی آنها تاثیر به‌سزایی بگذارد. 

آذر درباره زمان پخش این سری از مجموعه تلویزیونی «مشاعره» بیان کرد: این برنامه برای دانش‌آموزان و دانشجویانی تدارک دیده شده است که فعلاً دوران استراحت خودشان را می‌گذرانند. ضبط برنامه در اصفهان از ۱۵ مرداد ماه آغاز می‌شود و به مدت ۱۵ روز به طول می‌انجامد؛ پس از اتمام تصویربرداری، مرحله تدوین آغاز و برای پخش به شبکه هقت سیما ارئه می‌شود.