سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  بندرعباس – ایرنا – قائم مقام دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: براساس آمارهای غیر رسمی درپنج سال آینده ۲۵۰ تا ۲۷۰ هزار فرهنگی بازنشسته می شوند که باید با بکار گیری همه ظرفیت ها جایگزین شوند.

پی اچ دی آزمون : عزیزالله تاجیک اسماعیلی شامگاه سه شنبه در مراسم دانش آموختگی دانشگاه فرهنگیان هرمزگان با اشاره به اینکه البته آمار رسمی و دقیق را باید وزارت آموزش و پرورش اعلام کند ، افزود : برای این منظور دانشگاه از راه جذب دانشجوی شبانه روزی ، استفاده از دانش آموختگان سایر دانشگاه ها و بکارگیری آنان پس از مهارت آموزی با استناد به ماده ۱۸۰ دانشگاه فرهنگیان و استفاده از ظرفیت دانشکده های روانشناسی و علوم تربیتی برای گزینش بهترین افراد استفاده می شود.
وی ادامه داد: با توجه به نیاز آموزش و پرورش و میزان خروجی که به صورت بازنشستگی صورت می پذیرد؛ دانشگاه سیاست ها و برنامه های خود را در این زمینه اجرایی می کند.
قائم مقام دانشگاه فرهنگیان کشور از دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه که در مدت تحصیل خود دو ترم تحصیلی را در تابستان گذارنده ومانع از ضرر وزیان هنگفت وزارت آموزش و پرورش شدند تشکر و قدردانی کرد.
تاجیک اسماعیلی ابراز داشت: دانش آموختگان این دانشگاه که به عنوان معلم وارد عرصه تعلیم و تربیت می شوند باید مراقب برخوردها ، رفتار و کلام خود که تاثیر بسزایی در شکل گیری شخصیت دانش آموزان دارند ، باشند.
وی اظهار داشت: همچنین روش تعلیم و تربیت دانش آموزان باید صحیح بوده تا اثرهای نامطلوبی بر ذهن و رفتار و نگرش دانش آموزان نداشته باشد و آنان را وارد رقابت نکنند.
نماینده مردم بندرعباس ، حاجی آباد ، قشم ،ابوموسی و بندر خمیر نیز در این مراسم گفت: معلمی جزء مشاغلی است که نباید حاشیه داشته باشد زیرا این امر برای کسانی که مسئول تربیت نسل های آینده جامعه اند آسیب محسوب می شود.
احمد مرادی اظهار داشت: شغل های دیگری که نباید حاشیه داشته باشند شامل قضات ، پزشکان و ماموران انتظامی می شود.
نماینده مردم بندرعباس ، حاجی آباد ، قشم وابوموسی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : معلم باید با عشق وانگیزه سعی و تلاش کند تا اعتماد والدین و جامعه را از خود سلب نکند.
مرادی اضافه کرد: هرچند نیازمند فضایی هستیم که شرایط را برای تعلیم و تربیت فراهم سازد ولی باید با کمترین ها بیشترین کارایی را از خود نشان دهید.
وی ابراز داشت: باید این اطمینان را به والدین دانش آموزان بدهید که می توانید با تلاش و فعالیت های خود نوید بخش آینده ای درخشان برای آنان باشید.
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به عنوان معلم نباید اجازه دهید افکار منفی بر شما وارد شده و یا اینکه انتقال دهنده آن باشید.
مرادی خطاب به دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان گفت: به عنوان معلم وظیفه خطیری بر عهده گرفته اید و باید برای رسیدن به شرایط مطلوب با نگرش مثبت و بهتر تلاش کنید.
رئیس دانشگاه فرهنگیان هرمزگان نیز ابراز داشت : معلم کلیدی است که آموزش بدون وجود وی قابل تصور نیست ولی بدون کلاس می توان آموزش داشت.
منوچهر ضیایی ادامه داد: تفکر و تعقل ویژگی معلم است و وی باید شیوه صحیح اندیشیدن را به دانش آموزان خود بیاموزد تا آنان تبدیل به افرادی موفق شوند.
وی ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان در سه سال گذشته که میزان توجه ها به آن افزون تر و بودجه آن نسبت به سال۹۱ پنج برابر شده فعالیت های فرهنگی خوبی داشته اند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان هرمزگان ابراز داشت : روز به روز فضای نقد در دانشگاه بیشتر شده و تعداد تشکل های دانشگاه از یک تشکل به ۳۰ تشکل افزایش یافته و نشست ها وکرسی های آزاد اندیشی زیادی نیز برگزار شد.
ضیایی با قدردانی از دستگاه های اجرایی به دلیل حمایت هایی که از دانشگاه داشته اند ، ابراز داشت : اولین دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان هرمزگان پنجم مرداد جشن دانش آموختگی خود را برگزار کرده اند.
۴۰۰ دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هرمزگان شامل ۱۵۸ دانش آموخته پسر و ۲۴۲ دانش آموخته دختر این دانشگاه دانش آموخته شدند.
۳۲۱۹ /۶۰۴۸