سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – 63 وب سایت خبری دانشگاه‌های علوم پزشکی امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان آموزش پزشکی رونمایی شد.

وزارت بهداشت

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مهدی معماری، مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت با اعلام خبر رونمایی از ۶۴ سایت خبری، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و سامانه صدور پروانه‌ها و مدیریت موسسات افزود: با رونمایی از این ۶۴ وب‌سایت خبری از این به بعد هر یک از روابط عمومی‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارای یک وب‌سایت خبری حرفه‌ای می‌شوند که به تمامی ماژول‌ها و امکانات لازم در این حوزه مجهز هستند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وضع مناسبی در حوزه اطلاع‌رسانی ندارند، تصریح کرد: ضعف اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها، برنامه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی از جمله دلایل اصلی راه‌اندازی این ۶۴ وب‌سایت است. در واقع دانشگاه‌های پزشکی وضع مناسبی در حوزه اطلاع‌رسانی نداشتند به طوری‌که در اکثر موارد برنامه‌ها بدون هیچ بازتاب خبری مناسب پایان می‌یافت.

معماری تاکید کرد: عدم توجه و اهتمام مسوولان دانشگاهی به امر خطیر خبررسانی و خبرسازی، عدم وجود نیروی انسانی متخصص و خلاق آشنا به مهارت‌های رسانه‌ای و در نهایت نبود ابزارهای حرفه‌ای رسانه‌ای نیز از جمله دلایل اصلی کم‌کاری روابط عمومی دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال‌های گذشته بوده است.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: به منظور بهبود وضعیت اطلاع‌رسانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابتدا تصمیم گرفتیم این دانشگاه‌ها را به ابزارهای حرفه‌ای خبررسانی مجهز کنیم و همزمان با این موضوع به امر آموزش و توانمندسازی فعالان روابط عمومی بپردازیم تا ذهنیت مدیران متولی امور فرهنگی و دانشجویی تغییر کرده و به اهمیت این موضوع توجه شود. امیدواریم این وب‌سایت‌ها بتوانند وضعیت اطلاع‌رسانی در دانشگاه‌ها را تقویت کنند.

وی در ادامه افزود: در مرحله بعد به یکپارچه‌سازی همه وب‌سایت‌های خبری معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور رسیدیم و بعد از بررسی‌های زیرساختی و برآوردهای مالی اجرای پروژه به این نتیجه رسیدیم که تنها راه اجرای پروژه طراحی وب‌سایت‌های خبری دانشگاه‌ها یکپارچه‌سازی و استفاده از اتوماسیون‌های جامع گردش خبر است. بنابراین کار مطالعه چگونگی اجرای پروژه آغاز شد و پس از سه ماه تحقیق، بررسی و کار کارشناسی پروپذال این پروژه تهیه شد و امروز نیز به اتمام رسید.

معماری با تاکید بر اینکه در وب‌سایت‌های طراحی شده معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های پزشکی کشور از به‌روزترین و حرفه‌ای‌ترین اتوماسیون جامعه گردش خبر استفاده شده است، گفت: این سامانه قابلیت‌ها و امکانات بسیار زیادی دارد که یقیناً تا چندین سال نیازهای خبری دانشگاه‌ها و ستاد را مرتفع می‌کند.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت صرفه‌جویی ارزی انجام شده در این پروژه را ۳۵ میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: در سال اقتصاد مقاومتی اقدام به عمل تلاش شد با کمترین هزینه و البته با حفظ تمام استانداردهای حرفه‌ای رسانه این پروژه اجرایی شود.