سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ۴٫۲ درصد دانشجویان کشور در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد، به توانایی این دانشجویان در حوزه اطلاع‌رسانی اشاره کرد و گفت: امسال ۲۵ درصد جوایز توسط دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کسب شد، بنابراین نیروهای روابط عمومی از استعدادهای این دانشجویان در حوزه‌های اطلاع‌رسانی و خبر استفاده کنند.

دکتر داودآبادی فراهانی معاون دانشجویی وزیر بهداشت

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، محمدرضا فراهانی در مراسم رونمایی از ۶۴ سایت خبری، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و سامانه صدور پروانه‌ها و مدیریت موسسات اظهار کرد: همانطور که وزیر بهداشت تاکید کردند به نظر من بخش‌های روابط عمومی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نباید گرایش‌های سیاسی را بر نوع اطلاع‌رسانی در دانشگاه‌ها حاکم کنند. در واقع اطلاع‌رسانی صحیح این است که کاملا بی‌طرفانه و بدون سوگیری صورت بگیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: رسالت بخش‌های روابط در دانشگاه‌ها خبررسانی است. اگر این رسالت تحت تاثیر اهداف و گرایش‌های حزبی و سیاسی قرار بگیرند نمی‌توانیم در رسیدن به رسالت خود که همان اطلاع‌رسانی و خبررسانی است موفق شویم.

دکتر فراهانی تاکید کرد: اگرچه من معتقد نیستم که انتشار اخبار سیاسی در دانشگاه‌ها محدود شود اما دستگاه‌های دولتی در مقایسه با رسانه‌های دیگر محدودیت‌های خاص خود را دارد و اگر این محدودیت‌ها را در نظر نگیریم مشکلاتی در دانشگاه‌ها ایجاد می‌شود.

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: حساسیت انتشار برخی از اخبار در دانشگاه‌ها به اندازه‌ای زیاد است که انتشار آن در سایر رسانه‌ها مشکلی را ایجاد نمی‌کند اما در برخورد با اینچنین اخباری باید مطابق قوانین و مبتنی بر شعار دولت حرکت کرد. چراکه دولت فعلی در حوزه اطلاع‌رسانی سیاست بسته‌ای ندارد و ما باید توجه به شعار و اهداف، دولت را در فعالیت‌های خود مورد توجه قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه امسال ۲۵ درصد از جوایز نشریات دانشجویی به دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی اختصاص یافت، گفت: در جشنواره نشریات دانشجویی که با ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار مخاطب اخیراً برگزار شد دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با وجود اینکه مهارت‌های روزنامه‌نگاری، روابط‌عمومی، اطلاع‌رسانی را در دانشگاه‌ها آموزش دیده‌اند موفق شدند ۲۵ درصد از جوایز این نشریات را کسب کنند.

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: کسب اکثریت جوایز نشریات دانشجویی توسط دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در حالی صورت گرفت که تنها ۴٫۲ درصد دانشجویان در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد. این بیانگر این نکته است که نخبگان بسیاری در دانشگاه‌های پزشکی حضور دارد که بخش‌های روابط عمومی می‌توانند با بکارگیری از این دانشجویان از آنها در حوزه اطلاع‌رسانی، خبر و فضای مجازی استفاده کنند.