کرسی آزاد اندیشی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون توسعه آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در بازدید از دانشگاه حکیم سبزواری خواستارتاسیس کرسی حکیم سبزواری شناسی در جهت شناساندن فکر اندیشه این عالم برجسته به جهانیان شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر محمد رضا واعظ مهدوی از دانشگاه حکیم سبزواری بازدید کرد و در حاشیه نشست با مسئولان  و روسای دانشگاه های شهرستان افزود: توسعه دانشگاه در بیست سال گذشته بسیار چشمگیر بوده به طوری که در حال حاضر این دانشگاه توانایی خوبی در ارائه راهکارهای مناسب علمی برای حل مشکلات منطقه‌ای خود را دارد.

وی وجود دانشکده های متعدد، ترکیب فضایی بسیار مناسب، هیات علمی کارآمد و کیفیت بالای آموزش و پژوهش در دانشگاه را نشان دهنده پیشرفت خوب دانشگاه حکیم دانست.

معاون توسعه آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با توجه به آمار خوب دانشجویان تحصیلات تکمیلی این مرکز، افزود: انتظار می رود که این دانشجویان با ارائه راهکارهای علمی و پژوهشی و سوق دادن تحقیقات و پایان نامه های خود سمت نیازهای بومی و منطقه ای در جهت رفع مشکلات شهرستان و استان گام بردارند.

واعظ مهدوی در ادامه با تاکید بر اینکه نام گذاری دانشگاه به نام حکیم سبزواری سبب شده رسالت بزرگی بر دوش این نهاد جهت معرفی ابعاد شخصیتی حکیم سبزواری به وجود آید، خاطر نشان کرد: لزوم تاسیس کرسی حکیم سبزواری شناسی در این مرکز در جهت شناساندن فکر و اندیشه این عالم برجسته به جهانیان احساس می شود.

وی ادامه داد: بی شک با تشکیل این کرسی، دانشگاه حکیم سبزواری و شهر سبزوار به مرکزی جهت ذخیره اندیشه و دانش فیلسوف بزرگ مشرق زمین تبدیل خواهد شد و در هر کجای دنیا اگر پژوهشگری نیاز به تحقیق در مورد حکیم سبزواری داشته باشد، به دانشگاه و منابع علمی آن مراجعه خواهد کرد و این مهم جدای از بحث هویتی برای شهرستان، جنبه بین المللی نیز برای دانشگاه خواهد داشت.

وی افزود: در صورت تاسیس این کرسی در دانشگاه حکیم سبزواری، سازمان مدیریت کشور قول همکاری، حمایت  و مساعدت از این کرسی را  می دهد.

واعظ مهدوی در ادامه با بیان اینکه بودجه تخصیص یافته به دانشگاه حکیم سبزواری در طی سال های گذشته به خوبی مورد استفاده قرار گرفته است، اظهار داشت: در سال جاری ۶۰ میلیارد تومان برای دانشگاه حکیم سبزواری در نظر گرفته شده است

معاون توسعه آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: توسعه دانشگاه حکیم سبزواری در طی سال های اخیر چشمگیر بوده و این دانشگاه هم اکنون تبدیل به یکی از قطب های علمی شرق کشور تبدیل شده است.