سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – حجت الاسلام و المسلمین شاطری دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها گفت: به منظور همراهی و هم افزایی علمی میان نخبگان جامعه اسلامی و در راستای تحقق اهداف نظام و جامعه اسلامی "بسته تعامل علمی حوزه و دانشگاه " تدوین شده است.

وحدت حوزه و دانشگاه/دین و اندیشه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، راهکارهای اجرایی تعامل علمی حوزه و دانشگاه در در کمیسیون علمی-تربیتی شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین شاطری دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها طی سخنانی اظهار داشت:  به منظور همراهی و هم افزایی علمی میان نخبگان جامعه اسلامی و در راستای تحقق اهداف نظام و جامعه اسلامی ” بسته تعامل علمی حوزه و دانشگاه ” تدوین شده است.

 وی افزود: مسایلی همچون نقشه راه تعامل علمی حوزه و دانشگاه، نظام اجرایی، اولویت‌‏های موضوعی و برنامه­‌ای آن از مواردی بوده که در این سند مورد توجه قرار گرفته است. 

 به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ادامه جلسه و پس از سخنان دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها، اعضای کمیسیون ضمن تاکید بر ضرورت تعامل علمی حوزه و دانشگاه، مواردی مانند توجه به تجربیات موجود در تعامل حوزه و دانشگاه، دقت در انتخاب الگوی همکاری، مساله محور بودن همکاری‌ها و معطوف بودن این فعالیت‌ها به سمت حل مشکلات جامعه و نظام اسلامی، استفاده از ظرفیت نهادها و ساختارهای موجود و ضرورت تدوین طرح معیار برای همکاری‌های علمی را نیز مورد تاکید قرار دادند.