سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان فعالیت‌های فرهنگی ماندگار را مهمترین رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد.

دانشگاه آزاد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا امیرتیموری در نخستین مجمع خیرین دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با تغییر مدیریت این دانشگاه در مسائل فرهنگی بسیار فعال بوده تا بتواند علاوه بر کیفیت بخشی در مقوله فرهنگ، دیدگاه‌ها را نسبت به این دانشگاه عوض کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با اشاره به راه‌اندازی مجمع خیرین آموزش عالی در استان گیلان تأکید کرد: افتخار داریم تا از برکت حضور شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان خصوصا در واحد رشت بهره‌مند شویم و حضور و مشارکت بی‌شائبه مردم در مراسم تدفین باشکوه این شهدای گرانقدر فضای دانشگاه را عطرآگین کرد.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با برشمردن مساجد بنا شده در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به عنوان دانشگاه مرکز استان فاقد مسجد بوده که باید با حمایت و کمک‌های خیرین نسبت به ساخت این بناهای فرهنگی ماندگار اقدام شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مسعود کاظمی نایب رئیس شورای اسلامی کلان‌شهر رشت نیز در این نشست ضمن اعلام همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ادامه داد: امروز مردم در مقابل شهدا مسئولند و باید یادمانی مناسب شأن آنان ساخته شود که در این ارتباط شورای شهر رشت و شهرداری  با تمام وجود و امکانات در جهت ساخت هر چه بهتر این یادمان همکاری خواهد کرد.

همچنین حجت الاسلام قاسم قاسمی مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در این نشست طی سخنانی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از موهبت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که نیمی از بار علمی نظام را بردوش می‌کشد. این دانشگاه در حوزه‌های مختلف و مباحث فرهنگی حرف برای گفتن زیاد دارد که از این جمله می‌توان به شاخص بودجه فرهنگی واحدهای دانشگاهی، مسابقات قرآن و عترت، اردوهای فرهنگی و کرسی‌های آزاد اندیشی اشاره کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: یکی از دغدغه‌های رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان هویت بخشی به این جایگاه فرهنگی بود که با تلاش و پیگیری‌های فراوان خود و آماده سازی زیرساخت‌های موجود، حضور دو شهید گمنام در واحد رشت و دو شهید گمنام در واحد بندر انزلی را رقم زد. 

قاسمی خاطرنشان کرد: مشارکت همه جانبه مردم همیشه در صحنه گیلان و رشت در مراسم تشییع پیکر این دو شهید گمنام نشاندهنده آن است که دانشجویان با همه ایده‌ها و ساختارها، دانشگاه را پایگاه فرهنگی و غنی خود قرار دادند.