سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دولت آمریکا اقدامات بی سابقه ای را برای احداث شبکه سراسری شارژ خودروهای الکتریکی اعلام کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل ازگیزمگ، این مجموعه اقدامات شامل اعطای یک وام  4.5میلیارد دلاری برای ایجاد یک شبکه سراسری ایستگاه‌های شارژ در کل کشور و در مقیاس تجاری است.

هدف از ارائه این وام تامین بودجه انواع فن‌آوری‌های جدید و نوآورانه است که معمولا با مشکل تامین بودجه در آمریکا مواجه هستند.

این طرح که در راستای تشویق استفاده از خودروهای الکتریکی است، مستلزم همکاری بین سازمانهای فدرال و ایالتی، سازمانهای آب و برق و خودروسازان بزرگ و گروههای دیگر است.

این برنامه بنام چشم انداز ۲۰۲۰ برای توسعه شبکه ملی شارژ سریع، با همکاری بین وزارت انرژی و حمل و نقل آمریکا صورت می‌گیرد و امکان نوآوری‌های بالقوه بلندمدت شامل شارژ سریع مستقیم تا ۳۵۰ کیلووات را دارد.

هر یک از این سیستم‌های ۳۵۰ کیلوواتی DC می‌تواند یک باتری با برد ۳۲۰ کیلومتر را در کمتر از ۱۰ دقیقه شارژ کند. برای پی بردن به پتانسیل این سیستم باید گفت که تسلا در حال حاضر ظرفیت توان برخی سوپرشارژرهای خود را به ۱۵۴ کیلووات افزایش داده که گفته می‌شود سریع‌ترین سیستم موجود کنونی است.