سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان این‌که یکی از اهداف دانشگاه توسعه دوره‌های پردیس بین‌الملل‌ است، گفت: بخشی از این امر به حمایت‌های مالی وزارت علوم و افزایش اختیارات دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجو به‌صورت تقاضامحور بستگی دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر عبدالله پارسا با بیان این مطلب اظهار کرد: پردیس دانشگاه شهید چمران اهواز در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از طریق کنکور سراسری دانشجو می‌پذیرد که به دلیل عدم استقبال دانشجویان و تکمیل نشدن ظرفیت‌های این دانشگاه امسال در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش نمی‌شود.

وی با اشاره به تحصیل بیش از ۱۰۰ دانشجو در دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری پردیس بین‌الملل دانشگاه، گفت: در مقطع دکتری امسال ظرفیت پذیرش در سه رشته ادبیات فارسی، علوم اقتصادی و روانشناسی تربیتی در مجموع ۲۰ نفر است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص وضعیت بورسیه‌ها در پذیرش پردیس این دانشگاه، گفت: در حال حاضر پذیرش از طریق کنکور انجام می‌شود. بدین معنی که دانشجو باید ابتدا در کنکور پذیرفته شود و سپس بورس سازمان محل خدمت خود شود. ما نمی‌توانیم به‌صورت جداگانه با سازمانی برای بورسیه شدن دانشجویان قرارداد منعقد کنیم.

پارسا با بیان این‌که  یکی از اهداف دانشگاه توسعه دوره‌های پردیس بین‌الملل‌ است، گفت: بخشی از این امر به حمایت‌های وزارت علوم از دانشگاه‌ بستگی دارد، همچنین لازم است که وزارت به دانشگاه‌ها اختیارات بیشتری بدهد تا بتوانند به‌صورت تقاضامحور با سازمان‌ها، صنایع، ادارات و مؤسسات قرارداد منعقد کنند و دانشجو بپذیرند.

وی در پایان یادآور شد: در سال‌های ابتدایی راه‌اندازی دوره‌های پردیس، دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو به‌صورت مستقل آزمون برگزار می‌کردند که به‌دلیل مجزا بودن این آزمون‌ از کنکور، از این دوره‌ها استقبال شد اما حدود سه سال است که پذیرش در این واحدها از طریق کنکور صورت می‌گیرد لذا استقبال از این دوره‌ها نیز کاهش یافته است.