سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – اعضای ارشد هلدینگ علمی و تولیدی آپاتک که یکی از مجموعه‌های بزرگ تحقیقاتی و تولیدی در صنعت کامپوزیت روسیه است، از برخی شرکت‌های فعال در صنعت کامپوزیت ایران بازدید کردند.

ایران و روسیه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، اعضای ارشد هلدینگ علمی و تولیدی آپاتک یکی از مجموعه‌های بزرگ تحقیقاتی و تولیدی در صنعت کامپوزیت روسیه، با هدف ایجاد فرصت‌های جدید به منظور گسترش همکاری‌های دوجانبه به همت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هفته گذشته از برخی شرکت‌های فعال در صنعت کامپوزیت ایران بازدید کردند.

این برنامه به همت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری انجمن کامپوزیت ایران در یک بازه شش روزه و با هدف ایجاد فرصت‌های جدید برای گسترش همکاری‌های دوجانبه در راستای تجاری‌سازی محصولات و انتقال دانش فنی انجام شد. این هیات از واحدهای تولیدی چند شرکت کامپوزیتی در نقاط مختلف ایران بازدید کرده و با حضور در محل انجمن کامپوزیت ایران با اعضای هیات مدیره انجمن و نیز نمایندگان برخی دیگر از شرکت‌ها و موسسات به گفت‌وگو پرداختند.

همچنین اعضای این هیات با دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دیدار کردند. در این دیدار دبیر ستاد با معرفی برخی از مهم‌ترین دستاوردهای محققان داخلی در زمینه مواد کامپوزیتی، به ارزیابی فرصت‌ها و چالش‌های موجود در زمینه انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری پرداخت.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته نتایج اولیه این سفر را مثبت ارزیابی کرد و در این باره اظهار کرد: اعضای ارشد هلدینگ روسی که با هدف گسترش بازار مصرف و صادرات محصولات خود به ایران سفر کرده بودند، پس از مشاهده توانمندی تخصصی دانشمندان و صنعتگران ایرانی در زمینه کامپوزیت، برای همکاری‌های دو طرفه با صنایع کامپوزیت ایران در زمینه انتقال دانش فنی، استانداردسازی و مواد اولیه اعلام آمادگی کردند.

پروفسور اندرو اوشاکو، مدیرعامل هلدینگ شرکت‌های‌ آپاتک در پایان این دیدار با تشکر از برنامه‌ریزی ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته در زمینه معرفی توانمندی‌های ایران در حوزه صنایع کامپوزیت، ظرفیت شرکت‌های ایرانی را برای توسعه همکاری‌ها بسیار بالا ارزیابی و ابراز امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک با سرمایه‌گذاری مشترک در هر دو کشور روسیه و ایران، فعالیت‌های تجاری و فنی بین دو کشور گسترش خواهد یافت.