طه هاشمی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی این دانشگاه در چارچوب مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی است، گفت: در این دانشگاه اردوی مختلط و کنسرت موسیقی نداشته و نخواهیم داشت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، سید طه هاشمی در مراسم اختتاحیه چهارمین گردهمایی تخصصی معاونان و مدیران دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد گفت: در دانشگاه آزاد یک سری اردوهای فرهنگی و یک سری اردوهای علمی در قالب کلاس و مبتنی بر مواد درسی دانشجویان در رشته‌های مختلف برگزار می می‌شود که برگزاری اردوهای علمی با مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی افزود: در این باره برخی تلاش کردند حوزه فرهنگی را مورد هجمه قرار دهند در حالی که دانشگاه آزاد اسلامی از مهر سال ۹۲ تا به امروز مجوز هیچ اردوی مختلطی را صادر نکرده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه در حوزه فرهنگی اردوی مختلط نداشته‌ایم اما برخی بر این امر اصرار دارند، تاکید کرد: شکل‌گیری اردوهای مختلط در دانشگاه‌ها نتیجه اقدامات دوستانی است که سکان مدیریت آموزش عالی را در دولت قبل در دست داشتند؛ چنانچه بد است، حاصل مدیریت خود آنها است و اگر خوب است چرا انتقاد می‌کنند.

هاشمی با بیان اینکه شخصی که خود در گذشته مسئول امور فرهنگی بوده است امروز ادعا می‌کند، اردوهای مختلط، برگزاری کنسرت‌ها و هنجارشکنی‌ها از دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاه های دولتی آمده است، گفت: این فرد در سخنان خود ادعا کرده افرادی در دانشگاه آزاد درصدد جمع کردن پیاده‌ نظام برای خود هستند؛ به همین دلیل دانشجویان را به سمت برگزاری کنسرت‌ها و اردوهای مختلط که برای آنان جاذبه دارد، هدایت می‌کنند.

وی گفت: این امر دردناک است که مسئول فرهنگی دانشگاه برگزاری اردوهای مختلط و کنسرت را جاذبه برای هدایت دانشجویان عنوان کرده و چنانچه طبق نظرات اسلام نسبت به این مسائل به صورت مبنایی، اساسی و تبیین شده و صحیح پیش برود، سرنوشت جامعه به سمت بحران نمی‌رود.

جدیت در برگزاری اردوهای دانشجویی

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه ما اردوهای مختلط نداریم، اما اردوهای دانشجویان را به صورت جدی پیش می‌بریم، خاطرنشان کرد: نبود اردوهای مختلط به این معنا نیست که حق دانشجویان دختر در اردوهای دانشگاهی از بین برود؛ بلکه اردوها برای خانم‌ و آقایان با رعایت قوانین و مقررات برگزار می شود.

هاشمی، یکی از مهمترین اردوهای دانشجویی را اردوهای رضوی عنوان کرد و گفت: در این اردوها عرفان و دین برای دانشجویان تبیین می‌شود و امروز مهمترین دلیل اهمیت این اردوها این است که جایگاه ائمه اطهار به‌ویژه امام زمان (عج) که در حیات است و آینده در انتظار اوست، برای دانشجویان تبیین و ترسیم شود.

وی درخصوص اردوی راهیان نور نیز گفت: این اردوها باعث آشنایی دانشجویان با دفاع مقدس می‌شود و باید بدانیم که مسائل دینی و دفاعی متعلق به یک حزب یا جناح نیست، بلکه این مفاهیم عام و متعلق به همه است و ما حق نداریم انحصارطلبی داشته باشیم.

برگزاری اردوهای دانشجویی از خمین تا جماران

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد از راه‌اندازی اردوهای دانشجویی از خمین تا جماران برای تبیین و معرفی شخصیت امام (ره) خبر داد و گفت: پیروزی انقلاب اسلامی بر پایه رهبری امام، مردم و اسلام بوده است که باید این امر برای دانشجویان تبیین شود.

هاشمی به برگزاری جشنواره تئاتر دانشجویی در مشهد اشاره کرد و گفت: در این راستا دبیرخانه دائمی تئاتر دانشجویی در واحد مشهد راه‌اندازی شده است اما میزبانی این جشنواره هرساله به یک واحد استانی اختصاص داده خواهد شد.