سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان با تأکید بر ضرورت سرلوحه قرار گرفتن مطالبات رهبری، دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان دانشگاه کارآفرین و پیشرو در دست‎یابی به اهداف برنامه ششم توسعه دانست.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر امین‎رضا کمالیان در ششمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر رسیدن به دانشگاه کارآفرین گام برداشته است، لذا برنامه‎ها باید به شکلی تنظیم شوند که با برنامه ششم توسعه تطابق داشته باشد. در این راستا هر واحد با ارزیابی فعالیت‎ها و برنامه‎های خود می‌تواند موفق‎تر در این مسیر گام بردارد.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به آماده بودن برنامه ششم توسعه در تمام واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان، ارزیابی تحقق اهداف این برنامه در مراکز آموزش عالی استان گامی موفق در راستای رسیدن به پیشرفت و توسعه دانشگاه و کشور است.

کمالیان با بیان اینکه بررسی و شناخت اهداف برنامه توسعه ششم مهمترین شاخص برای ارزیابی است، عنوان کرد: ارزیابی عملکرد آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه باید با تأکید بر کیفیت انجام شود و پس از ارزیابی نتایج توسط روسای واحدها تحلیل گردد تا با شناسایی نقاط ضعف و قوت، راهکارهای سازنده‎ای در جهت رسیدن به اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی و دست‎یابی به مطالبات رهبری ارائه شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان افزود: ارزیابی معطوف به تحلیل و توسعه از ارکان مهم دست یابی به تعالی و پیشرفت است. زیرا نتایج حاصل از این ارزیابی بر اساس مقیاس‎های کیفی بدست آمده و تجزیه و تحلیل شده است.

این مسئول با اشاره به این مطلب که دانشگاه کارآفرین باید با نیاز جامعه آشنا باشد و در راستای برطرف کردن نیازهای جامعه گام بردارد، بیان کرد: توجه به رشته‎ها، استادان و دانشجویان در اولویت برنامه دانشگاه کارآفرین است. دانشگاه اثرگذار دانشگاهی است که بر اساس تقاضای اجتماع فعالیت علمی، پژوهشی، فرهنگی و …. داشته باشد.

در ادامه این جلسه رؤسای شوراهای تخصصی استان از گزارشی از عملکرد خود ارائه و پیرامون بهتر اجرا شدن مصوبات بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، ششمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با حضور دکتر زهرا اربابی معاون توسعه و برنامه ریزی استانداری استان، رؤسای واحدها و مراکز دانشگاهی استان و رؤسای شوراهای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان برگزار شد.