سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس نخستین جشنواره دانش‌آموزی گیاهان دارویی و طب سنتی گفت: دانش‌آموزانی که برای شرکت در این جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند، تنها تا ۶ مرداد ماه برای ارسال آثار خود مهلت دارند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، زهرا حیدری داویجانی با بیان این که مهلت ثبت‌نام در نخستین جشنواره دانش‌آموزی گیاهان دارویی و طب سنتی به پایان رسیده است، اما دانش‌آموزان تا ۶ مردادماه مهلت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، اظهار کرد: دانش‌آموزانی که آثار آنها هنوز برای ارسال آماده نشده است، می‌توانند با هماهنگی دبیرخانه برای ارسال آثار خود زمان کوتاهی را مهلت دریافت کنند.

وی توضیح داد: ۱۵ تا ۳۰ مرداد داوری آثار صورت می‌گیرد تا در این فاصله فرصتی هم برای برگزیدگان ایجاد شود که ۱۵ شهریورماه در جشنواره حضور پیدا کنند.

حیدری داویجانی تصریح کرد: اگرچه نخستین بار است که جشنواره دانش آموزی گیاهان دارویی و طب سنتی برگزار می‌شود، اما تاکنون با استقبال بسیار بی‌نظیری روبرو بوده‌ و پاسخگوی بالغ بر ۴۰۰ طرح به صورت تلفنی و مراجعه بوده‌ایم.

این عضو شورای ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: با توجه به این که سال اول برگزاری این مسابقه است، بنابراین امکانات برای پوشش‌دهی تمامی طرح‌ها نیست، اگرچه هرروز شاهد ده‌ها تماس از شهرها، استان‌ها و مراکز مختلف هستیم، اما آنچه مسلم است، ۱۰۰ طرح برای حضور در جشنواره انتخاب می‌شود.

رییس نخستین جشنواره دانش‌آموزی گیاهان دارویی و طب سنتی تصریح کرد: طرح‌های دانش آموزان به صورت حضوری در سومین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی ایران ارائه می‌شود و سرانجام چهار طرح به عنوان برگزیده انتخاب خواهند شد که تندیس جشنواره را دریافت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، جشنواره دانش‌آموزی گیاهان دارویی همزمان با سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران به همت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۱۵ تا ۱۸ شهریورماه امسال در مصلای تهران برگزار می‌شود.