سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه لرستان از راه‌اندازی مرکز رشد شماره (۲) واحد فناور خرم‌آباد مهر ماه امسال در این دانشگاه خبر داد.

‌به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ‌ایسنا، دکتر خسرو عزیزی در کمیته اجتماعی فرهنگی اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه سهم دانشگاه لرستان در این کمیته سه پروژه فرهنگی و اجتماعی است، اظهار کرد: ایجاد مرکز رشد شماره (۲) واحد فناور خرم‌آباد یکی از این پروژه‌هاست که با همکاری پارک فناوری استان پارتیشن‌بندی و تجهیز شده است و تا مهر ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: در مرکز استان تنها یک مرکز رشد واحدهای فناور داریم که در فنی و حرفه‌ای استان فعالیت دارد.

عزیزی اضافه کرد: در مرکز رشد شماره (۲) واحد فناور خرم‌آباد ۷۰ درصد واحدهای فناور از دانشگاه لرستان و ۳۰ درصد واحدهای فناور از پارک علم و فناوری استان فعالیت خواهند کرد.

وی گفت: ایجاد این مرکز رشد گامی موثر در ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان است.

رییس دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه ایجاد مرکز شتاب‌دهی(ICT) با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه لرستان یکی دیگر از پروژه‌هاست، افزود: فضای این مرکز مشخص شده و در حال پارتیشن‌بندی آن هستیم که تا بهمن ماه امسال افتتاح خواهد شد.

عزیزی با اشاره به اینکه به منظور به سرانجام رساندن پروژه‌ها و پایان‌نامه‌هایی که در قالب اقتصاد مقاومتی مشخص شده‌اند، کمیته اقتصاد مقاومتی در دانشگاه تشکیل شده است، یادآور شد: تعهد ما به ستاد اقتصاد مقاومتی استان انجام ۱۲ پایان‌نامه است؛ اما می‌توانیم آنها را به ۲۰ تا ۳۰ پایان‌نامه برسانیم که این پایان‌نامه‌ها را تا پایان سال ۹۶ به انجام خواهیم رساند.