سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی دانشگاه تهران از صدر نشینی این دانشگاه در المپیاد ورزشی سیزدهم خبر داد.
مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ورزش و تندرستی رابطه مستقیم با هم دارند و هرچه زمان و توجه بیشتر صرف این مقوله مهم شود نتایج مثبت و تأثیرگزار آن در جامعه بیشتر است.
وی ادامه داد: حفظ همدلی، نشاط، هم افزایی و وحدت در دانشگاه از آثار سودمند ورزش است و سرمایه گذاری در ورزش دانشگاهی، پویایی و طراوت را در بین دانشجویان ایجاد می‌کند.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران افزود: چهارمین روز از المپیاد سیزدهم هم با صدرنشینی دانشگاه تهران به پایان رسید. 
سرسنگی بیان داشت: در ادامه رقابت های المپیاد ورزشی سیزدهم، ورزشکاران روز جمعه ۳۱ تیرماه در رشته های مختلف به رقابت پرداختند که در رشته تنیس روی میز ، تیم دختران دانشگاه پس از کسب مقام قهرمانی در بخش تیمی، در بخش دوبل هم به مقام دوم دست یافت و نقره گرفت.
وی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات تیم بدمینتون دانشگاه نیز پس از کسب عنوان دوم تیمی در بخش دوبل تیمی هم دوم شد و با دو مدال ارزشمند نقره به کار خود در این رقابت ها پایان داد.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران ادامه داد: بهاره محمودیه، زهره کامیاب، کتایون گشوادی، سارا سعیدی و شیما حیدر زاده با مربیگری پریناز هادیان و سرپرستی نرگس بیایی ، تیم دانشگاه تهران را در این المپیاد تشکیل می دادند.
وی افزود: تیم دانشگاه تهران با دو طلای شنا و دوومیدانی که در  روز گذشته بدست آورد با ۱۶۱ امتیاز کماکان در صدر جدول قرار دارد 
۱-   دانشگاه تهران ۹ طلا        5 نقره    4 برنز  161 امتیاز
۲-   فردوسی مشهد ۲ طلا        7 نقره    5 برنز    109 امتیاز
۳-   دانشگاه شیراز   3 طلا      1 نقره    2 برنز    55 امتیاز
سرسنگی تصریح کرد: در جامعه‌ای که هر روزه بر میزان تنش‌ها و مشکلات‌ و آسیب‌‌های اجتماعی و فرهنگی آن افزوده می‌شود پرداختن به امر ورزش به طور قابل اطمینانی می‌تواند از میزان این استرس‌ها و تنش‌ها بکاهد.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران یادآور شد: باید با تقویت چنین فضاهایی پیام آور کلام واقعی مردم ایران در جهان باشیم و با به دست آوردن مقام های درخشان ورزشی نام ایران اسلامی را در جهان طنین انداز کنیم.