سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل گفت: حضور هشت وزیر و ۹۳ رئیس دانشگاه کشورهای دیگر در ایران طی سال گذشته، این نکته را تایید می کند که برجام همکاری های علمی بین المللی را تسهیل کرده است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، حسین سالار آملی در نشست شورای مدیران وزارت علوم افزود: در یک سال گذشته نزدیک به ۱۵۰۰ استاد از کشورهای خارجی برای حضور در سمینارهای علمی و کارگاه های آموزشی به ایران سفر کرده اند که در میان آنها حدود ۳۵۰ دانشمند ایرانی مقیم خارج از کشور حضور داشته است.
وی ادامه داد: همچنین در یک سال گذشته، ۱۴۰ پروژه مشترک علمی بین الملی عملیاتی شد و ۴۰ عضو هیئت علمی نیز از فرصت مطالعاتی در مراکز دانشگاهی بین المللی استفاده کردند و برای اعزام ۱۵۰ دانشجوی دکترا برای فرصت مطالعاتی به آلمان با هزینه مشترک دو کشور توافق شده است.
سالار آملی با تاکید بر تاثیر مثبت برجام بر همکاری های علمی بین المللی کشور گفت: بزودی هیئت های دانشگاهی مهمی از فرانسه، اتریش و آلمان به ایران می آیند و در خصوص تقویت همکاری های علمی دو جانبه با مسئولان وزارت علوم و دانشگاه ها مذاکره می کنند.
رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی ایران افزود: کشورهای اروپایی به وی‍‍ژه آلمان، ایتالیا و کشورهای چین و روسیه، کشورهای همکار اصلی وزارت علوم در همکاری های علمی و دانشگاهی هستند و کشورهای همسایه مانند عراق، تاجیکستان و افغانستان نیز کشورهایی هستند که ایران می خواهد در رشد آموزش عالی این کشورها سهیم باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی گفت: دیپلماسی علمی و جذب دانشجویان خارجی می تواند همزمان سرمایه های کشور را در ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی افزایش دهد و برای کشور بسیار سودمند باشد.