سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – محققان دامپزشکی کانادا با موفقیت سه گاومیش کوهان‌دار آمریکایی را با استفاده از روش لقاح مصنوعی تولید کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از زی‌نیوز، این حیوان که بومی کشور کانادا است در معرض خطرات بیماری‌های مختلف و از دست دادن زیستگاه خود است.

بین ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ گاومیش کوهان‌دار آمریکایی در طبیعت باقی مانده‌اند که این میزان کمتر از پنج درصد از اعداد تعداد اصلی آنها است.

دانشمندان امیدوارند که دستیابی به این موفقیت در تولید مثل که توسط محققان دانشگاه ساسکاچوان انجام شده بتواند به حفظ تنوع ژنتیکی کمک کند.

گِرگ آدامز، استاد کالج غربی دامپزشکی (WCVM)دانشگاه ساسکاچوان در این رابطه اظهار کرد که این نوزادان در حال حاضر در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برند.

محققان آنها را در یک آزمایشگاه تولید کرده و سپس جنین آنها را به مدت ۹ ماه در رحم مادرهای جایگزین قرار دادند .گاوهای کوهان‌دار آمریکایی اوایل این ماه این نوزادان را به دنیا آوردند.

آدامز گفت که کل هدف آنها از انجام این برنامه‌ها حفظ گونه‌های در حال انقراض و ایجاد فناوری هایی برای حفظ تنوع ژنتیکی است.