سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس کمیته اجرایی دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: در این دوره از المپیاد ۲۲ هزار دانشجو از ۵۳ دانشگاه شرکت می‌کنند و حدود ۱۸۰ داور رشته‌های دوازده‌گانه را سوت خواهند زد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، ذبیح‌الله شاهمرادی در نشست خبری دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی علاوه بر اینکه در رشته تحصیلی خود نخبه هستند می‌توانند در رشته‌های دیگر مانند فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی، هنری و … نیز توانایی‌های خود را نشان دهند.

وی شکوفایی و پرورش استعدادهای ورزشی دانشجویان را از اهداف برگزاری چنین المپیادهایی عنوان کرد و افزود: دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از ۲۱ تا ۲۸ مردادماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: دانشجویان پزشکی، طلایه‌دار عرصه سلامت در جامعه هستند و در صورتی که خود سالم نباشند، نمی‌توان سلامت جامعه را به دست این افراد داد. یکی از عرصه‌های بروز این موضوع ورزش است.

شاهمرادی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی به تبعیت از وزارت بهداشت وظیفه دارد تا بسترهای لازم برای فعالیت‌های دانشجویان در عرصه‌های علمی، آموزشی، ورزشی، فرهنگی، هنری و سیاسی را فراهم آورد.

وی ادامه داد: از ۹ هزار دانشجویی که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشغول به تحصیل هستند حدود سه هزار نفر از امکانات ورزشی دانشگاه استفاده می‌کنند.

رییس کمیته اجرایی دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: در این دوره از المپیاد ۲۲ هزار دانشجو از ۵۳ دانشگاه شرکت می‌کنند و حدود ۱۸۰ داور رشته‌های دوازده‌گانه را سوت خواهند زد.

شاهمرادی ادامه داد: شعارهای دانشجویان شرکت‌کننده در المپیاد، صلح و دوستی، رفاقت در عین رقابت، جوانمردی و احترام به پیشکسوت انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه افتتاحیه المپیاد در روز جمعه ۲۲ مرداد در سالن شهید نیلفروش زاده برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: دانشجویان در رشته‌های دوازده‌گانه شامل فوتبال، والیبال، بسکتبال، شطرنج، تیراندازی، کشتی، تنیس روی میز، بدمینتون، شنا، دو و میدانی، کاراته و تکواندو به رقابت می‌پردازند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ۲۱ تا ۲۸ مردادماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ۱۲ رشته ورزشی برگزار خواهد شد.