سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: در صورت تأمین مکان، مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی استان ظرف دو ماه آینده افتتاح می‌شود.

جنین

‌به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ‌ایسنا، دکتر سیدعلی نادر دهقانی الوار در کمیته فرهنگی اجتماعی اقتصاد مقاومتی که در محل دفتر معاون سیاسی استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: در ستاد اقتصاد مقاومتی سهمی که بر عهده جهاد دانشگاهی لرستان گذاشته شده، راه‌اندازی مرکز ناباروری و پنج شرکت دانش‌بنیان بوده است.

وی ادامه داد: برای این منظور و با هدف تحقق صددرصدی ماموریت‌های محوله، ۱۰ شرکت را هدف‌گذاری کردیم که خوشبختانه در خردادماه گذشته یک شرکت تائید صلاحیت شده و پرونده دو شرکت دیگر به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال شده است؛ این سه شرکت در حوزه IT هستند و ۷ شرکت دیگر نیز ارزیابی اولیه شده‌اند.

دکتر دهقانی‌الوار با تأکید بر اینکه وزارت بهداشت مجوز راه‌اندازی پنج مرکز ناباروری را به پنج استان کشور محول کرده است، اظهار کرد: خوشبختانه یکی از این استان‌ها لرستان بوده و قرار است برای تجهیز این مراکز کمک‌هایی هم انجام شود، راه‌اندازی شعبه‌ای از رویان در لرستان بحث مهمی است که باید انجام شود.

عضو هیأت علمی جهاد دانشگاهی لرستان اضافه کرد: برای راه‌اندازی این مهم مجوزهای لازم از سوی دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان با تلاش جهاد دانشگاهی لرستان اخذ شده است.

رییس جهاد دانشگاهی واحد لرستان یادآور شد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای میان استانداری و رییس جهاد دانشگاهی قرار شده است استانداری محل ایجاد مرکز ناباروری را تأمین کند که با تحقق این مهم طی دو ماه آینده این مرکز با تلاش‌های بی وقفه جهاد دانشگاهی استان افتتاح خواهد شد.