سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سخنرانی علمی «معماری سیستم‌های فرایادگیری» از سوی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با هدف بررسی معماری‌های مختلف برای توسعه سیستم‌های فرایادگیری پژوهشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، این سخنرانی علمی که توسط مهدی نخعی‌کهن، دانشجوی دکتری ایرانداک ارائه می‌شود، در محورهای معماری‌های مطرح در طراحی سیستم‌های فرایادگیری کدامند، چگونه کل فرایند داده‌کاوی را به صورت خودکار انجام دهیم و نواقص معماری‌های قبلی سیستم‌های فرایادگیری چه هستند، خواهد بود.

به طورکلی یادگیری از داده‌های خام با چالش‌هایی همراه است، از این رو پیش‌پردازش داده‌ها به عنوان یکی از مهمترین این چالش‌ها بشمار می‌رود. بنابراین، برای تبدیل یادگیری ماشین به ابزاری که بتوان در هر موقعیتی از آن استفاده کرد، نیاز به ساخت سیستم‌های فرایادگیری است که کل فرایند کشف دانش از پیش‌پردازش داده‌های خام تا به دست‌آوردن مدل‌های نهایی را انجام دهند و بتوانند در مواجهه با مسائل جدید به خوبی از عهده آنها برآیند.

در این سخنرانی معماری‌های مختلفی که برای توسعه سیستم‌های فرایادگیری مطرح شده‌اند، مرور و نقاط قوت و ضعف هر کدام از آنها بررسی خواهد شد.

این سخنرانی، روز دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ از ساعت ۱۱ تا ۱۲ در تالار سخن ایرانداک برگزار می‌شود.