دانشگاه امیرکبیر سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  دانشجوی دکتری رشته مهندسی معدن؛ گرایش اکتشاف معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشجوی نمونه کشور شناخته شد و توانست ۳ کتاب به چاپ برساند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، سید سعید قنادپور، دانشجوی دکتری رشته مهندسی معدن به عنوان دانشجوی نمونه کشور در بیست و چهارمین جشنواره دانشجویان نمونه انتخاب و معرفی شد.

وی از سال ۱۳۹۰ با پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی معدن؛ گرایش اکتشاف معدن وارد دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی­تکنیک تهران) شده و در سال ۱۳۹۲ با کسب معدل ۱۸.۲۲ فارغ التحصیل شد.

از جمله سوابق پژوهشی این دانشجوی نمونه می توان به تألیف یک عنوان کتاب تخصصی به زبان انگلیسی در انتشارات لمبرت آلمان، تألیف دو عنوان کتاب تخصصی به زبان فارسی در انتشارات دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، تألیف ۲۰ مقاله ISI و علمی پژوهشی در ژورنال­های داخلی و معتبر خارجی و تالیف ۵۰ عنوان مقاله کنفرانسی بین المللی و ملی اشاره کرد.

وی همچنین به عنوان مجری اصلی دو طرح صنعتی پایان یافته در سازمان انرژی اتمی ایران و مجتمع سنگ آهن سنگان فعالیت داشته است و سوابق درخشانی همچون ثبت اختراع در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، داوری مقاله برای ژورنال­های معتبر خارجی (ISI) و کسب عنوان دانشجوی منتخب به عنوان دانشجوی برتر و استعداد درخشان و برنده جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در سال ۹۴-۹۵، پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشجوی برتر و استعداد درخشان با سهمیه ممتازی، کسب رتبه اول در مقطع دکتری و کسب عنوان دانشجوی ممتاز و دانشجوی استعداد درخشان در مقطع دکتری (در تمام سنوات) را در کارنامه پژوهشی خود به ثبت رسانده است.

پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشجوی برتر و استعداد درخشان با سهمیه ممتازی، کسب رتبه اول در مقطع کارشناسی ارشد، کسب عنوان دانشجوی ممتاز و دانشجوی استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد (در تمام سنوات)، انتخاب پایان­ نامه کارشناسی ­ارشد به عنوان پایان­ نامه برتر در جشنواره انتخاب پروژه­ های برتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر و معرفی به عنوان دانشجوی منتخب بنیاد ملی نخبگان به منظور انجام خدمت مقدس سربازی در قالب پروژه تحقیقاتی نیز از دیگر افتخاراتی است که قنادپور موفق به کسب آنها شده است.

وی همچنین در دوره تحصیلات کارشناسی خود، عنوان دانشجوی ممتاز و دانشجوی استعداد درخشان در مقطع کارشناسی (در تمام سنوات) را به دست آورده و طی سه دوره متوالی برگزاری همایش نشست با استعدادهای درخشان به عنوان برترین دانشجویان ممتاز در بین دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان ایران شناخته شده است.

قنادپور درحال حاضر داور تخصصی و عضو انجمن واحد ایده­پردازی، نوآوری و فناوری دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و عضو سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران است.

در فرآیند انتخاب دانشجویان نمونه، شاخص های متعددی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین شده است که معدل دانشجو، دارا بودن مقالات علمی، فعالیت در طرح‌های تحقیقاتی و نظریه‌پردازی، تألیف کتاب، ترجمه یا گردآوری کتاب، ثبت اختراع، ابداع و نوآوری توسط دانشجو، از موارد دارای امتیاز در حوزه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی برای انتخاب دانشجوی نمونه است

سید سعید قنادپور، متولد سال ۱۳۶۷ است که تحصیلات کارشناسی خود را در رشته مهندسی معدن؛ گرایش اکتشاف معدن دانشگاه صنعتی اصفهان طی سالهای ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰ گذرانده است.