سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – پس از برگزاری مرحله استانی پنجمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در گیلان گروه «ره‌پویان نوین» از دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی توانست با کسب ۵۴۰ امتیاز به مرحله منطقه‌ای راه یابد.

پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی

سیده فاطمه شفیعی، دبیر اجرایی پنجمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی گیلان در گفت‌وگو با ایسنا، از برگزاری فینال مسابقات مناظره خبر داد و اظهار کرد: مرحله نهایی این مسابقات پیرامون گزاره «برای برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه باید صنعت پیشقدم شود» برگزار شد.

وی افزود: هیات داوران مرکب از مدرسین دانشگاه‌های استان مجتبی گلستانی دکتری فلسفه غرب، مهدی تفاوت دکتری علوم سیاسی و محمدعلی رحیمی‌پور دکتری برنامه ریزی و عضو هیات علمی جهاددانشگاهی گیلان بر اساس فرم امتیاز دهی در مجموع به گروه «پیچک» در موضع موافق ۴۵۴ امتیاز و گروه «ره پویان نوین» در موضع مخالف ۵۴۰ امتیاز دادند .

شفیعی گفت: در بسیاری از کشورهای پیشرفته و حتی در حال توسعه، مهارت‌های ارتباطی به عنوان یک ابزار بسیار کابردی و ضروری، آموزش داده می‌شود؛ کسانی که این موضوعات را به صورت علمی و اصولی فرا می‌گیرند، در موقعیت‌هایی مثل صحبت در جمع و یا سخنرانی، نه تنها نگران و ناتوان نیستند، بلکه به سادگی توانمندی خود را بروز می‌دهند. بسیارخوشحالم که این مسابقات در استان گیلان نیز برگزار شد و تعدادی از دانشجویان علاقمند با شرکت در این دوره، موفق شدند تا در کنار یکدیگر و با حضور صاحب‌نظران این مهارت را فرا بگیرند، تمرین کنند و بطور صحیح بکار ببرند.

وی یادآور شد: مرحله استانی پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی که به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی گیلان از روز یکشنبه ۲۷ تیر ماه با حضور اعضا ۸ تیم شرکت کننده، سرپرستان، داوران، اعضاء هیات علمی جهاددانشگاهی استان و جمعی از علاقمندان آغاز به کار کرده است با راه یابی تیم «ره پویان نوین» از دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی به مرحله منطقه‌ای به کار خود پایان داد.