سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت: بسیاری از بومی‌سازی‌ها را از جاهای دیگر الگوبرداری می‌کنیم.

‌سعید محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بومی‌سازی در مقاطع تحصیلی در دانشگاه کار عمیق، ریشه‌ای و تخصصی است و برای این امر باید سرفصل‌هایی برای هر یک از دروس تدوین شود. در این راستا بومی‌سازی رشته‌ها در بحث محیط زیست، صنایع دستی و پتانسیل‌های مختص لرستان کاری قابل قبول است.

وی افزود: هدف از این کار بومی‌سازی صنایع و پتانسیل‌هایی است که در لرستان وجود دارد، زیرا می‌توان با شناسایی موضوعات گردشگری، صنایع دستی، و محیط زیست آنها را بومی‌سازی کنیم.

محمدزاده گفت: بسیاری از بومی‌سازی‌ها را از جاهای دیگر الگوبرداری می‌کنیم و چنانچه این الگوسازی‌ها اصلاحاتی را لازم داشته باشند آن اصلاحات را انجام می‌دهیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان ادامه داد: برای رشته‌های جدیدی که منحصر به فرد باشند مجوز نگرفتیم بلکه رشته‌هایی که در استان‌های دیگر در کشور مطرح هستند پیگیری می‌کنیم.همچنین جلسات مختلفی را با مدرسین تشکیل می‌دهیم تا شیوه‌های جدید را پیاده‌سازی کنیم.