سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در خصوص خبر آتش‌سوزی در یک خوابگاه دانشجویی گفت: متأسفانه در اخبار آمده بود که یک خوابگاه دانشجویی آتش گرفته است، در صورتی که این مکان اصلا خوابگاه دانشجویی نیست و در تصاویر منتشر شده از این مرکز هم به وضوح مشخص است این مکان اقامتگاه دخترانه "آرامیس" و تحت نظر سازمان گردشگری و اتحادیه مهمان پذیران می باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سید فردین تقی زاده با بیان این مطلب تصریح کرد: این مکان اقامتگاهی دخترانه است، البته تعدادی از دانشجویان نیز مانند سایر مردم از آن استفاده می کردند.

وی با تاکید بر اینکه این اقامتگاه هیچ مجوزی از صندوق رفاه دانشجویان و شورای نظارت بر خوابگاه دانشجویی ندارد، خاطرنشان کرد: صندوق رفاه دانشجویان بارها از دانشجویان خواسته است تا از خوابگاه‌های مناسبی که برای آنها در نظر گرفته شده و دارای مجوز است استفاده کنند که در همین راستا ما خوابگاه‌های دانشجویی را در سال گذشته و سال جاری ساماندهی کردیم تا دانشجویان بتوانند در آرامش تحصیل خود را ادامه دهند.

وی در ادامه گفت: سال گذشته دستورالعمل خوابگاه‌های دانشجویی غیر دولتی آماده شد و به تمام استان‌ها ابلاغ کردیم و هم اکنون در همه استان‌ها شورای نظارت و ارزیابی تشکیل شده و تمام خوابگاه‌های دانشجویی غیر دولتی ما موظف شدند که از شورای نظارت و ارزیابی مجوز گیرند و تحت نظارت این شورا فعالیت کنند.

تقی‌زاده تأکید کرد: خوابگاه‌هایی که مجوز نداشته باشند جزو خوابگاه صندوق رفاه دانشجویانی محسوب نمی‌شوند و صندوق رفاه دانشجویان پاسخگوی مشکلات احتمالی نخواهد بود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی وزارت علوم ، وی در پایان گفت: به‌زودی لیست نهایی خوابگاه‌هایی را که از صندوق رفاه دانشجویان و شورای نظارت و ارزیابی مجوز دریافت کردند ، روی سایت قرار داده خواهد شد تا دانشجویان ترم جدید با مشکلی روبرو نشوند.