سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور وزیر و رئیس مرکز هیئت های امناء و هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم، در بازدید ازبخش های مختلف ساختمان جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه، گفت : در حال حاضر انتظارات از آموزش عالی به مانند گذشته نیست و دانشگاه صنعتی باید دانشجویان کارآفرین، توانا، فنی و آشنا به نیازهای جامعه تربیت کند که بتوانند هم برای خود ایجاد شغل کنند و هم برای دیگران اشتغال زایی کنند و در این راستا توجه بیشتر به دانشجویان مقطع کارشناسی مدنظر است.

کلاس

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرضا باقری در حاشیه این بازدید بر توسعه کیفی، تعریف ماموریت‌ها و رویه‌های جدید در دانشگاه‌های تازه تاسیس تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه ها باید به دنبال ایجاد رشته های جدید و تقاضا محور مطابق با نیازهای روز جامعه باشند و ماموریت‌های دانشگاه با توجه به نیازهای جدید تعریف شود و انعطاف پذیری در این حوزه وجود داشته باشد. لذا توسعه کیفی نباید فدای رشد کمی شود و یک مرکز کوچک کیفی نیز می تواند یک مرکز اثرگذار در جامعه باشد.
رئیس مرکز هیئت های امناء و هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم در ادامه بیان داشت: پایه گذاری رفتارهای استاندارد، ارتباطات علمی با دانشگاه های ملی و بین المللی، الگوبرداری از دانشگاه های مطرح داخل، برگزاری نشست های مشترک، بازدید از سایر دانشگاه های موفق کشور و ارتباطات دوجانبه می تواند ابزار مناسبی برای انتقال تجربه باشد.
ارتباط با دانشمندان ایرانی در دانشگاه های خارج از کشور، استفاده از فرصت های مطالعاتی، تعریف پروژه های تحقیقاتی مشترک با دانشگاه های خارج از کشور و استفاده از استادان بین‌المللی در گروه های آموزشی از دیگر محورهای سخنان مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بود.
وی در خاتمه بر حمایت مرکز هیئت های امناء از دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای رسیدن به اهداف متعالی بر اساس برنامه راهبردی تاکید کرد.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، در این بازدید دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به بیان مطالبی در خصوص پروژه و ساختمان جدید دانشگاه پرداخت و وضعیت آموزشی و پژوهشی این دانشگاه را تشریح و تبیین کرد.