سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راستای توسعه این دانشکده، ابلاغ چارت سازمانی آن از سوی وزارت بهداشت را در راستای فراهم‌آمدن استفاده از فناوری‌های نوین و امکان توسعه و تکامل توانمندی‌های بالقوه اعضای هیأت‌علمی دانشکده ارزیابی کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر فرهاد ابول‌نژادیان با بیان این مطلب اظهار کرد: گام اول، مستقل شدن ردیف بودجه‌ دانشکده از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور بود که از ابتدای خردادماه جاری کلیه امور مربوط به حساب دانشکده زیرنظر خزانه انجام می‌شود و درآمدهای آن نیز به‌طورمستقیم به حساب دانشکده واریز شده است.

وی افزود: با ابلاغ تشکیلات تفصیلی دانشکده و تغییر چارت سازمانی از شبکه به دانشکده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌زودی شاهد جذب نیروی انسانی توانمند برای دانشکده خواهیم بود تا شاهد تحولات چشم‌گیری در حوزه سلامت شهرستان باشیم.

ابول‌نژادیان با بیان این‌که دانشکده علوم پزشکی شوشتر نیازمند جهشی عمده در کارآمدی است، خاطرنشان کرد: باید بسترها را به‌ گونه‌ای فراهم کنیم که کارکنان و مدیران واحدهای تابعه با اطمینان خاطر تمام تجربیات، توانایی‌ها و ظرفیت‌های خود را در جهت اعتلای اهداف سازمانی به‌کار گیرند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر در پایان خاطرنشان کرد: با ابلاغ چارت سازمانی دانشکده و در اختیار داشتن امکانات مناسب و استفاده از فناوری‌های نوین، امکان توسعه و تکامل توانمندی‌های بالقوه اعضای هیأت‌علمی، کارکنان و دانشجویان به‌عنوان ارزشمندترین سرمایه انسانی فراهم می‌شود  و شاخص‌های بهداشتی و درمانی به‌طور فراگیری رشد پیدا خواهد کرد.