نشست شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه های آزاد اسلامی آذربایجان شرقی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تبریز – رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی بر لزوم افزایش کیفیت آموزشی در واحدهای این دانشگاه به عنوان مهمترین فاکتور در جذب دانشجو تاکید کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، دومین نشست شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه های آزاد اسلامی آذربایجان شرقی به میزبانی اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در سالن شمس این دانشگاه برگزار و در خصوص مسایل و موضوعات مبتلابه در این حوزه بحث و گفتگو شد.

لزوم ارتقای کیفی آموزشی در واحدهای دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی ظهر شنبه در این جلسه بر لزوم ارتقای کیفی آموزشی توسط واحدهای دانشگاهی تأکید کرد و گفت: مشتری مداری دومین فاکتور بعد از کیفیت آموزشی برای در جذب دانشجو در دانشگاهها ست و از اهمیت بالایی برخورداراست و روابط عمومی ها از این نظر وظیفه سنگینی برای عرضه و انعکاس پتانسیل های دانشگاهها به افکار عمومی و رسانه ها دارند.

سید جواد انگجی تصریح کرد: روابط عمومی ها جایگاه والایی در سازمان ها و بویژه دانشگاه ها دارند و پیشانی بلندی برای معرفی دانشگاه هستند و باید در عصر حاضر هنرمندانه تر وهوشمندانه تر فعالیت کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به نزدیک شدن سال تحصیلی جدید و ابلاغ بخشنامه هدایت تحصیلی دانشجویان از سوی سازمان مرکزی، در راستای عمل به بخشنامه و شناساندن پتانسیل ها و امکانات و رشته های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی استان به جوانان و خانواده ها شاهد سال تحصیلی پر رونق و با کیفیت بالایی در سطح استان باشیم.

مأموریت اصلی روابط عمومی در جلب افکار عمومی است

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این نشست مأموریت اصلی روابط عمومی در جلب افکار عمومی دانست و گفت: در هزاره سوم و عصر جهانی شدن ارتباطات و شبکه های اجتماعی، تنها انعکاس خبر و تنظیم مصاحبه و عکس کافی نیست و راه های متنوع و جدیدی را برای ادامه فعالیت در عرصه روابط عمومی می طلبد.

فاتح علی عیدی در ادامه سخنان خود خاطر نشان شد: بخشنامه هدایت تحصیلی دانشجویان که از سوی سازمان مرکزی ابلاغ شده نشان از توجه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی به همگرایی و وحدت رویه و انسجام در امور دانشگاه است که جای قدردانی دارد و روابط عمومی ها نیز در راستای این بخشنامه باید با همفکری، همگرایی و وحدت رویه در شأن و منزلت دانشگاه کار اطلاع رسانی و تبلیغات را انجام دهند و در نهایت به جلب افکار عمومی بپردازد.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت ارتباط رسانه ای و نیاز روابط عمومی و رسانه به همدیگر گفت: رسانه ها وسیله ارتباط ما با افکار عمومی هستند و ارتباط با رسانه ها باید با  ظرافت خاصی انجام شود.

در ادامه مسئولان روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به ارائه نظر و پیشنهادات خود در راستای نحوه اجرای هماهنگ بخشنامه هدایت تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند و اجرای دقیق بخشنامه، تهیه بنرهایی با محتوای مناسب و درشأن دانشگاه، رعایت وحدت رویه، پرهیز از کج سلیقه گی، تکریم دانشجو، تقویت ارتباطات درون سازمانی و برون سازمانی، برگزاری جلسه ای در واحدها به منظور تبیین بخشنامه با حوزه های مرتبط جهت اجرای آن و ارسال صورت جلسه آن به واحد استان برخی از مصوبات این نشست بود.